یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه‌ای مبادی خروجی کشور در ایام اربعین و جدول استقرار دفاتر دائم و موقت صدور ویزا در استان‌ها را اعلام کرد.
به گزارش یافته؛ بر اساس این اطلاعیه چهار مرز مشترک ایران و عراق در مهران، خسروی، شلمچه و چزابه به عنوان مبادی تردد زوار اربعین معرفی شده و آمده است: مرز مهران در استان ایلام برای تردد زائران استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، لرستان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی در نظر گرفته شده است.
اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین می‌افزاید: همچنین زائران استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، همدان، کردستان و کرمانشاه هم می‌توانند در ایام اربعین از مرز خسروی در استان کرمانشاه تردد کنند.
مرز چزابه در استان خوزستان هم برای خروج زائران خراسان جنوبی، کرمان، فارس، اصفهان، یزد و خوزستان تعیین شده است.
در اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین آمده است: زائران استان‌های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و خوزستان هم باید برای خروج از کشور به مرز شلمچه مراجعه کنند.
بر اساس این اطلاعیه؛ زائران برخی استان‌ها می‌توانند از دو مرز معین‌شده برای خروج از کشور استفاده کنند.
زائران اربعین خراسان رضوی از مرزهای مهران و شلمچه و زائران استان‌های اصفهان، فارس، کرمان، خوزستان و فارس می‌توانند از دو مرز چزابه و شلمچه به عراق سفر کنند.
مرزها شلمچه و خسروی برای تردد اتباع خارجی کشورهای ثالث در نظر گرفته شده است.
همچنین براساس اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین؛ دفاتر دائم و مـوقتی صدور ویـزا در استان‌های کشور بـه تفکیک مشخص شده است:
سفارت عراق برای صدور ویزای زائران استان‌های تهران و سمنان، کنسولگری اهواز برای متقاضیان خوزستانی، کنسولگری کرمانشاه برای زائران استان‌های کرمانشاه، همدان، لرستان و کردستان و کنسولگری مشهد برای متقاضیان استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی به عنوان دفاتر دائم صدور ویزا در این ایام عمل خواهند کرد.
 
همچنین دفاتر موقت صدور ویزا در استان‌ها بدین شرح اعلام شده است:
ایلام: ایلام و متفرقه
سوسنگرد: خوزستان و متفرقه
آبادان: خوزستان و متفرقه
کرمان: کرمان و سیستان و بلوچستان
قم: قم و مرکزی
ساری: مازندران و گلستان
یزد: یزد
کرج: البرز، قزوین و غرب تهران
تبریز آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل
رشت گیلان و زنجان
اصفهان: اصفهان و چهارمحال و بختیاری
شیراز: فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و بوشهر
ثبت‌نام از زائران اربعین حسینی از ساعت 10:00 روز چهارشنبه اول شهریور برابر یکم ذی‌الحجه سال 1438 هم‌زمان با سالروز ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir آغاز شده است و متقاضیان زیارت اربعین می‌توانند با مراجعه مستقیم به سامانه مذکور و یا از طریق هر یک از دفاتر زیارتی فعال که اعلام آمادگی خود را در سامانه جامع کارگزاران اعلام نکرده‌اند نسبت به ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند.


نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا