یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: امنیت شأنی و فکری خبرنگار باید تأمین شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان ظهر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران استان که در تالار آرشین خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: مسئله امنیت برای یک خبرنگار دارای 2 بعد است، اول بحث امنیت شانی دوم بحث امنیت فکری است.
وی با بیان این که امنیت شانی یعنی حفظ شأن و پایگاهی است که باید برای خبرنگاران آن را حفظ کنیم، افزود: امنیت فکری هم بدین معناست که یک خبرنگار دارای آزادی فکری و اندیشه باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار داشت: هر برنامه‌ای که خبرنگاران در آن برای پوشش خبری حضور دارند باید بهترین مکان برای حفظ شأن آن‌ها در نظر گرفته شود و حقوقشان رعایت شود.
حجت‌الاسلام حنان با انتقاد از مدیرانی که از خبرنگاران شکایت می‌کنند، افزود: تا کنون 11 خبرنگار به دادگاه احضار شده‌اند و این در صورتی است که در شأن یک خبرنگار نیست برای یک مسئله کوچکی به دادگاه برود.
وی همچنین در خصوص وضعیت معیشت خبرنگاران اظهار داشت: اگر می‌خواهیم تمام رسانه‌های استان به‌اندازه مساوی آگهی بگیرند، باید مدیران آگهی‌هایشان را م.الف کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که در شورای اداری آینده، استاندار محترم در این زمینه به مدیران تذکر خواهد داد، افزود: برخی از مدیران بدون این که آگهی را م.الف کنند آن را به برخی از رسانه می‌دهند که این اقدام تخلف آن مدیر است.
حجت‌الاسلام حنان همچنین در بحث ساماندهی خبرنگاران، اظهار کرد: از دیدگاه ما، کسی خبرنگار است که عضو خانه مطبوعات باشد، در نشریه و یا محل فعالیتشان دارای بیمه باشند، دارای کارت روزنامه‌نگاری باشد و یا از برگزیدگان روزنامه‌های سراسری با رتبه 1 تا 20 باشد.
وی همچنین در خصوص بحث علمیت خبرنگاران بیان کرد: سواد رسانه‌ای خبرنگاران باید موردتوجه قرار گیرد لذا خانه مطبوعات همچون سنوات گذشته باید کارگاه‌های آموزشی برای خبرنگاران برگزار کند که این امر تحقق پیدا کند.


مصطفی باقری/ یافته

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا