یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد نیاز امروز جامعه را احداث کتابخانه‌های تخصصی دانست و با انتقاد از طولانی بودن زمان ساخت و ساز پروژه کتابخانه مرکزی خرم‌آباد گفت: این‌که ساخت یک کتابخانه در استان لرستان ۱۶ سال طول بکشد مایه خجالت است و مسئولان باید پاسخگو باشند.
به گزارش یافته به نقل از ایکنا، آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، در آیین تجلیل از برگزارکنندگان هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی لرستان که چهارشنبه، ۱۸ مردادماه برگزار شد، گفت: کتاب، کتاب‌خوانی و کتابخانه در اسلام یک امر مقدس و دارای حرمت است.
 وی افزود: کتاب به‌عنوان گنجینه گران‌سنگی برای تاریخ بشریت و سند ماندگار فکر و اندیشه است.آیت‌الله میرعمادی گفت: کتاب بوستان علما و دانشمندان و عامل اصلی فرهنگ و تمدن یک جامعه به شمار می‌آید.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که بزرگ‌ترین سرمایه معنوی هر کشوری کتاب است، اظهار کرد: کتاب مورد سوگند خداوند متعال است، کما اینکه کتاب معجزه پیامبر اسلام است.
امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که کتاب در یک‌کلام ثمره عمر یک انسان است، افزود: به‌موازات کتاب، کتابخانه هم ضرورت دارد زیرا در گذشته تمدن یک کشور را با کتابخانه‌ها می‌شناختند.
وی افزود: ترویج کتاب‌خوانی نشانه پویایی و سربلندی مردم جامعه است این در حالی‌است که سرانه کتابخانه و فضای مطالعه استان لرستان پایین است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که یک محقق در قم بیش از چهارصد هزار عنوان کتاب دارد، افزود: آمار کل عناوین کتاب‌های سطح استان لرستان ۴۸۰ هزار عنوان است و این رقم بسیار پایین است.
امام‌جمعه خرم‌آباد افزود: این‌که ساخت یک کتابخانه در استان لرستان ۱۶ سال طول بکشد مایه خجالت است و مسئولان باید پاسخگو باشند.
وی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: اهدای کتاب باعث ترویج فرهنگ مطالعه می‌شود این در حالی است که نیاز امروز جامعه ما احداث کتابخانه تخصصی است.
وی با بیان این‌که باید انگیزه برای مطالعه کتاب ایجاد شود، تصریح کرد: صدا و سیمای واحد لرستان هر هفته یک عنوان کتاب را معرفی کند.
 آیت‌اله، میرعمادی با تاکید بر پرداخت حق کتابخانه‌ها توسط شهرداری‌ها افزود: بزرگ‌ترین خدمت به یک شهر خدمت به فرهنگ آن شهر است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان در خصوص وظایف کتابداران گفت: یک کتابدار باید متخصص و کتاب‌خوان باشد، ارزش کتاب و مؤلف کتاب را بدانند و خودش نیز اهل مطالعه باشد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که یک کتابدار باید بر رده‌بندی کتاب‌ها و چینش آن‌ها مسلط باشد، اظهار کرد: کتابداران باید از میان انسان‌های باهوش و با حافظه انتخاب شوند و برای انتخاب آن‌ها گزینش خاصی صورت گیرد.

دیدگاه‌ها   

#1 مصطفی 1396-05-18 16:32
باسلام
مشکل کجاست که طرح های مشترک تعریف شده برای کلیه مراکز استان ها از چندین سال پیش افتتاح شده اند بجز خرم اباد بمانند(کتابخانه عمومی_موزه دفاع مقدس.ساختمان های اداری شیک و..)
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-05-18 16:54
البته که مایه خجالت است .
نقل قول کردن
#3 مریم 1396-05-18 17:21
واقعا مایه تاسف و خجالت هست. چرا همه پروژه های لرلرستان سالهای سال زمان میبره؟ کی باید پاسخگو باشه!
نقل قول کردن
#4 سعید 1396-05-18 18:35
جناب میر عمادی کار شهر ما از خجالت گذشته
کسی به پیشرفت شهر اهمیت نمیده .
نقل قول کردن
#5 حمید ت 1396-05-18 21:28
البته نمونه های بیشتری از پروژه هایی که سالیان درازیه که در حال اجرا هستن هم داریم مثل کارخانه سیمان و نیروگاه ،
نقل قول کردن
#6 مجید سپهوند 1396-05-19 00:14
باسلام با توجه به نظارت ساختمانهای دولتی عمر مفید ساختمانها در استان لرستان 20 سال می باشد حالا 16 سال گذشته است دیگر نیازی به ساختمان با بافت قدیم نداریم
نقل قول کردن
#7 بابک 1396-05-19 09:37
درود بر حاج اقا میرعمادی که اینچنین اندیشمندانه از کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه دفاع میکنند .
خوب است انشالله خیرین فرهنگی برای ساخت کتابخانه های محلات ور سراسر شهر خرم اباد و حومه پیشقدم شده و با تخصیص پول و رمین در هر محله خرم آباد اقدام به ساخت و تاسیس کتابخانه های محلات بنمایند .
قطعا ساخت کتابخانه و نیز دیگر نیازمندیهای نسل جوان از جمله ورزشگاههای جدید در نواحی مختلف شهر زمینه ساز گسترش فرهنگ و ایجاد جامعه سالم و عاری از انحراف و اعتیاد و بیماری روحی و روانی خواهد شد .
به امید انروز که همه مردم برای ایجاد چنین جامعه ای پیشقدم شده و با اهدا کمک های جزئی و کلی چنین ظرفیت و امکان مهمی را برای خصوصآ نسل جوان و فردای کشور در شهرها و روستاها ایجاد نمایند .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا