آیین اختتامیه بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در مجتمع فرهنگی هنری خلیجفارس خرمشهر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، نمایش روشان از لرستان موفق شد سه عنوان برتر را در بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به خود اختصاص دهد.
امیرحسین اکبرزاده برای طراحی ، رتبه سوم مشترک به سیاوش پاکراه برای نمایشنامهنویسی و رتبه سوم مشترک به علی پوراحمدیان برای کارگردانی، جوایزی بودkn که به نمایش روشان اهداء شد.
روشان حکایت متفاوتی از دشواریهای روزهای آغازین دفاع مقدس را در قالب رویدادهایی که برای یک پزشک جوان روی میدهد روایت میکند.
این نمایش به نمایندگی از حوزه هنری لرستان سال گذشته به جشنواره بینالمللی تئاتر فجر راه یافته بود .
بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر به دبیری همایون قنواتی از۱۰ تیر کار خود را آغاز کرد و از مجموع ۱۰۴ اثر صحنه و ۲۸ اثر میدانی از ۲۸ استان رسیده به دبیرخانه۱۰ تئاتر صحنهای و ۹ نمایش میدانی از ۱۵ استان در بخش مسابقه باهم به رقابت پرداختند.
برگزیدگان بخش نمایش صحنهای:
1- موسیقی
الف) تقدیر: محمد سالمی و آرمان پارسیان برای انتخاب موسیقی نمایش «با من حرف نمیزنی چرا»
ب) برگزیده: گروه موسیقی نمایش «حاتم» به سرپرستی عباس شجیرات
2- طراحی صحنه
الف) تقدیر: داوود پارسا برای طراحی صحنه نمایش «شب که میزنیم به آب. به شب»
ب) برگزیده: امیرحسین اکبرزاده برای طراحی صحنه نمایش «روشان»
3- بازیگران زن
الف) تقدیر: الناز طهماسی پور برای بازی در نمایش «صورت چینخورده یک نخل»، سمیه رضایی برای بازی در نمایش «تارا»، نوشین نوروز زاده برای بازی در نمایش «لبخند بزن هاگ»
ب) برگزیدهها
رتبه سوم: مشترکا مرجان پارسا برای نمایش «عالیه» و سلطانی برای نمایش «لبخند بزن هاگ»
رتبه دوم: به طور مشترک به ریحانه بارانی برای نمایش «شب که میزنیم به آب به شب» و مهیا جباری برای بازی در نمایش «آسمان آبی»
رتبه اول: پری بارانی برای نمایش برای نمایش «آسمان آبی»
4- بازیگران مرد
الف) تقدیر:
اسماعیل جوان برای بازی در نمایش «حاتم»، مهدی مخبری برای بازی در نمایش «حیاط خلوت»، بهزاد اسکندری برای بازی در نمایش «تارا»، سعید صادقی برای بازی در نمایش «لبخند بزن هاگ»
ب) برگزیدهها
رتبه سوم: مشترکا غلامرضا یعقوبی برای بازی در نمایش «با من حرف نمیزنی چرا؟» و مسلم باوی برای نمایش «صورت چینخورده یک نخل»
رتبه دوم: به عبدالرضا سواعدی برای بازی در نمایش «عالیه»
رتبه اول: هیئت داوران در این بخش هیچ انتخابی ندارد
5- نمایشنامهنویسی
الف) تقدیر: بهزاد اسکندری برای نمایشنامه «تارا»
ب) برگزیدهها
رتبه سوم: مشترکا به سیاوش پاکراه برای نمایشنامه «روشان» و عبدالرضا سواعدی برای نمایش «عالیه»
رتبه دوم: محمد قاسمی برای نمایشنامه «آسمان آبی»
رتبه اول: کامران شهلایی برای نمایش «با من حرف نمیزنی چرا؟»
6- کارگردانی:
الف) تقدیر: بهزاد اسکندری برای نمایش «تارا»
ب) برگزیدهها
رتبه سوم: به طور مشترک به احسان روحی برای کارگردانی نمایش «لبخند بزن هاگ» و علی پوراحمدیان برای کارگردانی نمایش «روشان»
رتبه دوم: به طور مشترک به احمد صمیمی برای کارگردانی نمایش «با من حرف نمیزنی چرا؟» و پری بارانی برای کارگردانی « آسمان آبی»
رتبه اول: داود پارسا برای نمایش «شب که میزنیم به آب به شب».