یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

از طرف معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مراتب ثبت محوطه باستان‌شناختی «پاچیا گُله ویس» به استاندار لرستان ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، در نامه "زهرا احمدی‌پور" به استاندار لرستان آمده است:
"در اجرای بند (ج) ماده‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی «محوطه باستان‌شناختی پاچیا گله ویس» واقع در استان لرستان، شهرستان دلفان، بخش کاکاوند، دهستان کاکاوند شرقی، 800 متری جنوب روستای گله ویس که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره 31654 مورخ 1395/11/16 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.
اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفاً با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.
 خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید."

دیدگاه‌ها   

#1 سردار 1395-12-22 18:26
انشالله که میراث فرهنگی نامه بده بافت تاریخی خرم آباد و بروجرد رو هم خراب نکنید .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا