یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رهبر ارکستر ملی ایران با اشاره به اینکه کسانی در رپ فعالیت می‌کنند که دکتری موسیقی دارند، گفت: موسیقی رپ هیچ اشکالی ندارد و نوعی از موسیقی است که جوان‌ها هم بسیار دوست دارند.
به گزارش یافته به نقل از مهر، "فریدون شهبازیان" ظهر امروز در نشست خبری اجرای ارکستر ملی ایران در خرم‌آباد در پاسخ به سؤالی با اشاره به اینکه هیچ موسیقی به حوزه موسیقی غنایی یک ملت غالب نیست، اظهار داشت: هر موسیقی خواستار و دوستدار خود را دارد و من به عنوان یک موسیقی‌دان همه نوع موسیقی را گوش می‌دهم، رپ هم گوش می‌دهم.
وی با بیان اینکه موسیقی به مردم عرضه می‌شود و می‌شنوند و آنجاست که پایه خود را سفت می‌کند و در جامعه باقی می‌ماند، تصریح کرد: اگر موسیقی اصیل ایران مجری‌های ضعیف و گروه‌های ضعیفی دارد و محصولات اش مورد توجه نیست علت آن عرضه دیگر انواع موسیقی در جامعه نیست.
رهبر ارکستر ملی ایران ادامه داد: با اینکه خودم اولین کسی بودم که مجددا موسیقی پاپ را در کشور ساماندهی کردم و با اجازه خودم مجوز دادم در حالی که کسی جرات نمی‌کرد به موسیقی پاپ مجوز بدهد، اما اصلا فکر نمی‌کردم موسیقی پاپ به این صورت عرضه شود، به شکلی که بدتر از موسیقی آن ور آب است.
شهبازیان با بیان اینکه اگر موسیقی اصیل ایران به فراموشی سپرده می‌شود به هیچ‌کسی ارتباط ندارد به جز دست اندرکاران این حوزه تصریح کرد: در کرمانشاه و لرستان گروه‌های موسیقی متعددی وجود دارد و اگر این گروه‌ها استواری گروه‌های پایور و شیدا و عارف را ندارند به موسیقی رپ ربطی ندارد.
وی با اشاره به اینکه کسانی در رپ فعالیت می‌کنند که دکتری موسیقی دارند، گفت: موسیقی رپ هیچ اشکالی ندارد و نوعی از موسیقی است که جوان‌ها هم بسیار دوست دارند.
رهبر ارکستر ملی ایران ادامه داد: به نظر من اگر موسیقی رپ از حالت زیرزمینی خارج شود خیلی بهتر است، این اشکال ماست که موسیقی رپ به زیرزمین رفته است.
شهبازیان یادآور شد: مطمئن باشید موسیقی اصیل ایران به خاطر موسیقی رپ و دیگر انواع موسیقی مهجور واقع نشده است.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون حاشیه‌های ارکستر سمفونیک تهران گفت: از هنرمند جماعت این مسائل انتظار نمی‌رود و علیه همدیگر صحبت کردن و حسادت کردن درست نیست.
رهبر ارکستر ملی ایران با تاکید بر اینکه در مورد آقای رهبری و روحانی اظهارنظر شخصی نمی‌کنم چون عادت به این کار ندارم و از من نخواهید در مورد شخصی بد بگویم چون اعتقاددارم کار هنری می‌رود بین مردم و مردم قضاوت درست می‌کنند، افزود: بعضی از مسئولین هم این حرف‌وحدیث‌ها را اهمیت می‌دهند و این برای جمع هنرمندان خوب نیست.
شهبازیان با اشاره به اینکه از آقای رهبری دلخورم چون بد گفتن از دیگران چه فایده‌ای دارد، اظهار داشت: در طولانی‌مدت این حرف‌ها پوچ می‌شود، اگر من کارم را بلد باشم و آثارم بین شما محبوب باشد هیچ‌کس نمی‌تواند آن را رد کند و حدسم این است این حرف‌وحدیث‌ها از جانب ایشان نوشته می‌شود.
وی با بیان اینکه آقای روحانی هم سابقه درخشانی دارد و سال‌ها کار کرده است و اگر ضعفی در کارشان باشد مردم متوجه می‌شوند و عکس‌العمل نشان می‌دهند، تصریح کرد: آقای رهبری به دلایلی رفتند و آقای روحانی جای ایشان آمد و من هم در آینده اگر اتفاقی بیافتد عکس‌العمل نشان می‌دهم.
 
ارکستر ملی ایران ۹ قطعه موسیقی در خرم‌آباد اجرا می‌کند
رهبر ارکستر ملی ایران گفت: ارکستر ملی ایران ۴ قطعه موسیقی از آلبوم نیلوفرانه و ۵ قطعه موسیقی از مجموعه شور عشق را در خرم‌آباد اجرا می‌کند.
فریدون شهبازیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای کنسرت‌های ارکستر ملی ایران را با آقای علیرضا افتخاری از تهران شروع کردیم و تاکنون ۴ اجرا را گذرانده‌ایم، اظهار داشت: آثار اجرایی ما از دو آلبوم نیلوفرانه و شور عشق آقای افتخاری است که به شدت مورد اقبال مردم واقع شده است.
وی یادآور شد: ارکستر ملی ایران ۴ قطعه موسیقی از آلبوم نیلوفرانه و ۵ قطعه موسیقی از مجموعه شور عشق را در خرم‌آباد اجرا می‌کند.
رهبر ارکستر ملی ایران افزود: در جریان اجرای قطعات موسیقی نیز ارکستر قطعاتی را اجرا می‌کند که از آثار آقای دهلوی و خودم است.
شهبازیان با بیان اینکه یکی از کارهای ملی لری را برای ارکستر نوشته‌ام که قبلاً آن را خوانده‌اند و در خرم‌آباد اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ارکستر ملی ایران از حدود ۶۰ نفر جوان بین ۲۵ تا ۳۰ سال تشکیل شده است که همه تحصیل کرده حوزه موسیقی هستند، اظهار داشت: اعضای ارکستر ملی ایران با عشق و اشتیاق در کنسرت‌ها حضور پیدا می‌کنند و با تمرین مستمر در ادامه کنسرت‌های روتین را در تهران و همه شهرستان‌ها خواهیم داشت.
 
ارکستر ملی ایران با حضور ۲ هزار نفر در خرم‌آباد
ارکستر ملی ایران امشب با حضور ۲ هزار نفر از مردم خرم‌آباد به روی صحنه می‌رود.
حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موسیقی جزو علوم عقلی است و با نگاه عقلانی باید به آن نگریست، اظهار داشت: موسیقی یک جنبه عرفانی و یک طریق رسیدن به خدا است.
وی با بیان اینکه در طول ۳ سال گذشته ۳۳۰ کنسرت موسیقی در استان برگزار کرده‌ایم، تصریح کرد: این میزان کنسرت به‌نوعی در طول تاریخ کشور بی‌نظیر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه کنسرت شهرام ناظری در خرم‌آباد با حضور ۴ هزار نفر برگزار شد، گفت: کنسرت ارکستر ملی ایران نیز امشب با حضور ۲ هزار نفر در خانه کشتی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا