یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان از افزایش آمار مصدومان و مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات رانندگی در استان خبر داد.
به گزارش یافته، "حمیدرضا نظیفی" با بیان اینکه آمار پرونده‌های ناشی از صدمه و مرگ و میر حوادث رانندگی استان لرستان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.1 چهارده و یک‌دهم درصد افزایش یافته است، افزود: طی سه‌ماهه نخست امسال 88 نفر در جریان حوادث رانندگی استان لرستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار به لحاظ تفکیک جنسیتی شامل 64 مرد و 24 زن بوده است.
عضو شورای قضائی استان لرستان همچنین تأکید کرد: در سه ماه نخست امسال تعداد 2 هزار و 487 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه کرده‌اند.
دکتر نظیفی اظهار کرد: این تعداد مصدوم و فوتی حوادث رانندگی را 72 درصد مردان (یک هزار و 793 مرد) و 28 درصد زنان (694 زن) تشکیل داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال قبل 14.1 درصد افزایش یافته است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان تصریح کرد: میزان آمار متوفیات و مصدومان ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان لرستان در سه‌ماهه نخست سال قبل نیز تعداد 2 هزار و 178 نفر ثبت شده است که شامل یک هزار و 677 مرد و 501 زن بوده است.
نظیفی تصریح کرد: بررسي‌هاي انجام‌شده در گروه آمار پزشكي قانوني لرستان نشان می‌دهد در سال گذشته (1395) مجموعاً هشت هزار و 684 پرونده ناشی از مصدومان و متوفیات حوادث رانندگی در مراکز پزشکی قانونی استان لرستان تشکیل شده است.
وی افزود: حدود 76.5 (هفتادوشش و نیم) درصد مراجعین تصادفات رانندگی در این استان طی سال گذشته را مردان تشکیل می‌دهند و 23.5 (بیست‌وسه و نیم) درصد دیگر مراجعین نیز سهم زنان بوده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان با بیان اینکه ضربه به سر علت اصلي مرگ در حوادث رانندگي است و نيمي از فوتي هاي حوادث رانندگي در محل حادثه كشته می‌شوند، تأکید کرد: حیات انسان‌ها یک ضرورت است و صیانت از نفس آدمی یک وظیفه فردی و اجتماعی به شمار می‌رود.
نظیفی عنوان کرد: احترام به قوانین و رعایت آن نیازمند فرهنگ‌سازی است و نقش مشارکت مردم در رعایت قوانین راهنمایی رانندگی غیرقابل انکار است و قانونمند بودن هر فردی در وهله اول سبب حفظ جان خود فرد خواهد شد و سپس سبب تضمین سلامتی دیگر افراد جامعه افراد می‌گردد.

دیدگاه‌ها   

#1 حسن 1396-05-23 08:19
نیروی انتظامی میگه تصادفات کم شده مرگ ومیر کم شده ، پزشکی قانونی میگه زیاد شده کدام درست می گویند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا