یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال لرستان آخرین آمار علل مرگ و میر و همچنین آمار جدید طلاق و ازدواج در استان را اعلام كرد.
به گزارش یافته، "هوشنگ شفیعیان" عصر امروز در جلسه ثبت وقایع حیاتی اظهار کرد: از میان وقایع فوتی ثبت شده در ادارات ثبت‌احوال استان لرستان در 5 ماهه نخست سال جاری یک هزار و 467 مرد بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی فوت کرده‌اند.‏‎
وی با استناد به قانون یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان ثبت‌ احوال کشور را انتشار آمار در سطح کشور دانست و عنوان کرد: ثبت آمار در برنامه های کشوری به کار گرفته می‌شود.
معاون امور اسناد هویتی ثبت‌ احوال لرستان با اشاره به این که ثبت آمار صحیح مستلزم تلاش و پی‌گیری است، افزود: دستیابی به هدف نهایی در این زمینه نیازمند همکاری همه مسوولان و برگزاری جلسات در این زمینه است.
شفیعی ادامه داد: یکی از مزایای جلسات ثبت وقایع حیاتی در شهرستان‌ها شناسایی نقاط قوت و ضعف ثبت به موقع ولادت و وفات و رفع موانع بر سر راه این مهم است.
وی به آمار پنج ماهه ثبت شده ادارات ثبت‌احوال استان اشاره و تاکید کرد: در این مدت 16 هزار و 637 مورد ولادت به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 7 دهم درصدی را نشان می‌دهد.
معاون امور اسناد هویتی ثبت‌ احوال استان لرستان تصریح کرد: از این میان سهم نوزادان پسر 52.3 و نوزادان دختر نیز 47.7 درصد است.
شفیعی با اشاره به این که بیش‌ترین آمار ارسالی چندقلوزایی در استان مربوط به شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دلفان ‎ است، اظهار کرد: در این مدت 263 مورد دوقلو و 10 مورد سه‌قلو در استان به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به کاهش 2.5 درصدی ثبت وقوعات وفات در این استان، اضافه کرد: از میان سه هزار و 508 واقعه وفات در استان 59 درصد مربوط به مردان و 41 درصد مربوط به زنان است.
معاون امور اسناد هویتی ثبت‌احوال استان لرستان با اشاره به اهمیت امر ازدواج در میان جوانان به ثبت 8 هزار و 239 مورد ازدواج در پنج ماهه نخست سال جاری در استان اشاره و تاکید کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه دهم درصد کاهش داشته است.
شفیعی از افزایش 5.2 درصدی طلاق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و یادآور شد: در این استان به ازای هر 6 واقعه ازدواج ثبت شده در این استان یک واقعه منجر به طلاق می‌شود.‏‎
وی در بخش دیگری از سخنان خود از راه‌اندازی سیستم چاپ و صدور شناسنامه در بیمارستان‌های دارای زایشگاه خبر داد.
منبع: فارس

بازگشت به بالا