یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

هفته‌ نامه اقتصاد لرستان, يافته نيوزهفته‌نامه اقتصاد لرستان

صاحب امتياز: محمدرضا جايدري

مديرمسوول: احمدرضا سلاح‌ورزي

سردبير: كرم‌رضا تاج‌مهر

 

"اقتصاد لرستان" در ابتدا با نام "لرستان ورزشي" به صورت دوهفته‌نامه در جلسه مورخ 26 اسفند 1387 هيأت نظارت بر مطبوعات كشور به صاحب امتيازي و مدير مسوولي "محمدرضا جايدري" مجوز نشر گرفت.

اولين شماره لرستان ورزشي "دوم تيرماه 1388" منتشر شد و تا شماره 31 در مهرماه 1389، به همان نام و ترتيب انتشار، استمرار چاپ يافت.

رضا جايدري، محمود داودي‌نژاد، آرش قنبري(عكاس)، مجيد كرامتي‌مقدم، محمد باقري، ميثم سياهپوش و مسعود فرج‌الهي، نويسندگان، خبرنگاران و عكاسان لرستان ورزشي بودند.

لرستان ورزشي 1388

با موافقت هیأت نظارت بر مطبوعات کشور در جلسه مورخ 13 دی‌ماه 1389، نام نشریه «لرستان ورزشی» به «اقتصاد لرستان» و ترتیب انتشار از «دوهفته‌نامه» به «هفته‌نامه» تغییر یافت.

كرم‌رضا تاج‌مهر از شماره 13 سردبير اين نشريه شد و "زمينه اقتصادي" به عنوان زمينه اصلي نشريه، همراه با زمينه ورزشي و فرهنگي، بر مجوز آن اضافه گرديد.

همچنين در جلسه روز دوشنبه 10 مرداد 1390 هيأت نظارت بر مطبوعات كشور، با تغيير مدير مسوولي اين نشريه از "محمدرضا جايدري" به "احمدرضا سلاح‌ورزي" موافقت شد.

اين نشريه دوم تيرماه 1392 وارد پنجمين سال انتشار مي‌شود. تا ارديبهشت 1392، تعداد 140 شماره از آن منتشر شده است.

تعدادي از خبرنگاران و نويسندگان كنوني نشريه: كرم‌رضا تاج‌مهر، احسان جمشيدي، رضا باقري‌طولابي(ورزش)، محمود كوماس‌جودكي، سميه روزبهاني، ساسان عسكري‌عالم، محمد طولابي‌نژاد و عباس دارايي ...

در آخرين جشنواره مطبوعات استان لرستان (اسفند 1390) از مجموع 21 جايزه، 5 جايزه به نويسندگان و خبرنگاران اين نشريه تعلق گرفت كه بيش‌ترين تعداد جايزه در جشنواره بين تمام نشريات محلي لرستان محسوب مي‌شد.

اقتصاد لرستان 1391

اولين سامانه پيامكي بين نشريات استان توسط اين نشريه در فروردين 1389 با شماره پيامك 200097174 راه‌اندازي گرديد تا پل ارتباطي قوي‌تري با مخاطبان  برقرار كند.

به منظور ايجاد تنوع و تحول در فضاي نشريه و همسو با تقاضاي مخاطبان، به تقاضاي مسوولان نشريه و با موافقت هيأت نظارت بر مطبوعات كشور، از 29 تير 1392 نام نشريه به "اقتصاد و جامعه" و ترتيب انتشار از "هفته‌نامه" به "ماه‌نامه" با قطع مجله‌اي به عنوان اولين مجله استان لرستان تغيير يافت. لذا آخرين شماره اقتصاد لرستان در 16 مرداد 1392 منتشر شد.

از شماره 148 كه با نام جامعه و اقتصاد و در تاريخ 17 شهريور 1392 منتشر گرديد، تغييرات جديد اعمال شد.

 

پست الكترونيك: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وب‌سايت اقتصاد لرستان: www.lre.ir

نشاني دفتر جامعه و اقتصاد: خرم‌آباد، خيابان ناصرخسرو، بالاتر از ميدان، كوچه روبه روي مجتمع مسكوني سايبان

تلفكس: 3243635

 

 

آرشيو PDF نشريه در فضاي مجازي:


لرستان ورزشي (شماره يك تا 30): http://lorestanvarzeshi.persianblog.ir

 

اقتصاد لرستان (شماره 32 تا 147): http://lre.ir/MagArchive.php

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا