یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم‌آباد بر این باور است که ملت ایران در خیابان‌ها و در راهپیمایی‌ها از تیم مذاکره کننده خود حمایت و پشتیبانی می‌کند و در خصوص رویکرد برخی کشورهای عربی در قبال رژیم غاصب صهیونیستی معتقد است که مساله‌ای که جای اندوه و تاسف دارد این است که برخی دولت‌های اسلامی نه تنها جنایت‌های رژیم غاصب اسرائیل را تایید می‌کنند، بلکه از این رژیم حمایت می‌کنند.حجت الاسلام بها الدین رضایی مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد لرستان
به گزارش یافته، گفتگویی با حجت الاسلام بهاءالدین رضایی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خرم‌آباد را در زمینه‌ی اهمیت راهپیمایی روز قدس و نقش آن در مقابله جهان اسلام با رژیم غاصب اسرائیل و نظام سلطه از نظر می‌گذرانید.
 
 اهمیت روز قدس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
روز قدس از یادگاران به جای مانده از امام خمینی(ره) است که وحدتی را در جامعه و امت اسلامی علیه رژیم اشغالگر قدس ایجاد کرده، به گونه‌ای که هر سال نسبت به سال پیش اهمیت آن بیشتر می‌شود. در واقع این روز موجب تلنگری خواهد شد تا مسلمین  و جهان اسلام نسبت به هشدارها و اقداماتی که صهیونیست‌ها علیه آن‌ها انجام می‌دهند بیشتر بیندیشند و فکر کنند که همین اندیشیدین تاثیر بسزایی در بیدار شدن مسلمانان دارد.
 شخصی که بیدار شد دارای بصیرت می‌شود و انسان بصیر را نمی‌شود به آسانی فریب داد؛ اما متاسفانه در طول این سالیانی که از عمر منحوس رژیم صهیونیستی می‌گذرد عده‌ای از مسلمانان غافل شدند و فریب خوردند چرا که بصیرت لازم را نداشتند. پس یکی از مهم‌ترین ثمرات روز قدس بیداری است.
مسلمانان در روز  قدس به خوبی به اهمیت وحدت پی می‌برند و نسبت به بدی اختلاف و تفرقه آگاه می‌شوند؛ پس در درجه اول روز قدس موجب بصیرت و بیداری می‌شود و در درجه‌ی دوم وحدت امت اسلامی را در پی دارد.
بی‌شک اگر ما وحدت و بصیرت داشته باشیم به پیروزی و نصرت نهایی خواهیم رسید.
 
حضور گسترده مردمی در راهپیمایی امسال روز قدس با توجه به مذاکرات هسته ای اخیر و معادلات جهان اسلام چقدر اهمیت دارد؟
اگر در روز قدس شعار همه مسلمانان فریاد مرگ بر اسرائیل یعنی مرگ این غده چرکین باشد این خود یک پیامی را برای همه مردم جهان مخابره می‌کند و آن این است که کینه و نفرت مسلمانان نسبت به غاصبان صهیونیست بیشتر و بیشتر شده است.
راهپیمایی روز قدس در خصوص مذاکرات هسته‌ای نیز این پیام را به کشورهای غرب می‌دهد که درست است که مذاکره کنندگان ما در پشت میز مذاکره با آن‌ها مذاکره می‌کند اما ملت ایران در خیابان‌ها و در راهپیمایی‌ها از تیم مذاکره کننده خود حمایت و پشتیبانی می‌کنند در واقع حمایت ملت ایران از تیم مذاکره کننده هسته‌ای بیانگر این است که بین ملت و دولت هیچ‌گونه اختلافی وجود ندارد.
در واقع ملت ایران با حضور حماسی خود در راهپیمایی روز قدس به نظام سلطه و استکبار جهانی اثبات می‌کند که زیر بار توافق به هر قیمتی نخواهند رفت.
 این روزها همان طور که شاهد هستید رژیم غاصب صهیونیستی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا این توافق به ثمر نرسد پس ما با حضور خود در راهپیمایی روز قدس می‌توانیم همچون گذشته نقشه‌ها و دسیسه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم.
 
پیام شما برای مردم ولایت‌مدار ایران در خصوص این روز چیست؟
حضور ملت ایران در راهپیمایی‌های مختلف انقلاب اسلامی را زنده نگه داشته است و در واقع می‌توان گفت که قلب انقلاب اسلامی حضور مردم در صحنه‌های مختلف بویژه در راهپیمایی‌هاست؛ پس هر نظام و دولتی اگر می‌خواهد پویا، سرزنده، با نشاط و پرقدرت باشد می‌بایست دارای پشتوانه و حمایت همه‌جانبه مردم در عرصه‌های متفاوت ملی همچون انتخابات‌ها و راهپیمایی‌ها باشد.
 در واقع تکیه بر قدرت لایزال مردمی موجب پیشرفت بیشتر و قدرتمندتر شدن هر نظام و کشوری خواهد شد که انقلاب اسلامی ما نیز از این امر مستثنی نیست.
 
به عنوان پرسش آخر، هنگامی که شما صحنه‌های ظلم و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی را در رسانه‌ها می‌بینید، چه حسی پیدا می‌کنید؟
 واقعا هنگامی که این صحنه‌ها را مشاهده می‌کنم از بی‌بصیرتی امروز ملت‌های مسلمان متاثر و اندوهگین می‌شوم، الان اوضاع مسلمانان و مردم سوریه چگونه است؟ وضعیت مردم عراق چطور است؟ متاسفانه مسلمانان چند گروه شده‌اند و با هم مبارزه می‌کنند. چرا اینگونه شده است؟ چه کسی در این میان سود می‌برد؟ بدون شک کشورهای ظالم غربی، آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل در این میان سود خواهد برد، چرا که کشورهای مسلمان به جان هم افتاده‌اند و زیرساخت‌های یکدیگر را نابود می‌کنند و در واقع ثمره این کارها نیز چیزی جز فقر و بی‌خانمانی و غارت نیست.
در واقع بی‌بصیرتی تنها عاملی است که موجب شده است که وحدت بین کشورهای اسلامی از بین برود و آن‌ها به سمت و سویی بروند که خواست دشمنان است.
این بی‌بصیرتی نیز فرصتی را برای رژیم اشغالگر قدس، این رژیم منحوس و جعلی ایجاد کرده است تا بتواند اهداف خودش را در کشورهای مسلمان پی بگیرد و هر گونه ظلم و جنایتی را علیه آنها صورت دهد که متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم.
البته مساله‌ای که جای اندوه و تاسف دارد این است که برخی دولت‌های اسلامی نه تنها جنایت‌های رژیم غاصب اسرائیل را تایید می‌کنند؛ بلکه از این رژیم غاصب حمایت می‌کنند و حتی گاهی در بین خود برای مذاکره با این رژیم جعلی و غاضب با هم رقابت می‌کنند.
مصاحبه‌کننده: پیمان سپهوند
 
حجت الاسلام بها الدین رضایی مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد لرستان

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا