یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استاندار لرستان گفت: هر مدیری که در مقابل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستد با آن برخورد خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، "هوشنگ بازوند" عصر امروز در جلسه ستاد احیای ظرفیت‌های راکد که در سالن شماره یک انتقاد استاندار از خصوصی سازی در لرستان/ با مدیران ناکارآمد برخورد می‌شوداستانداری برگزار شد به نکات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: امسال رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که اقدام و عمل باید در کنار اقتصاد مقاومتی باشد.
وی با تأکید بر این‌که اگر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نداشته باشد عیناً روی کاغذ باقی می‌ماند، تصریح کرد: به همین دلیل دولت هم مصمم است که این کار را اجرایی کند.
استاندار لرستان بیان داشت: همه روسای 3 قوه و مردم اجماع دارند که این طرح در کشور اجرا شود و کسی نباید در مقابل آن مقاومت کند.
وی خاطرنشان کرد: هیچ جریان و گروهی در کشور نیست که بخواهد آن را نقد کند چرا که کارشناسان و اقتصاددانان روی این موضوع اتفاق‌نظر دارند و چکش‌کاری لازم را روی آن انجام داده‌اند.
بازوند با اعلام این که هر مدیری که در مقابل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستد با آن برخورد خواهیم کرد افزود: در لرستان انصافاً ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است.
وی با انتقاد از روند خصوصی‌سازی‌ها در لرستان گفت: من نمی‌دانم این چه خصوصی‌سازی است که در استان لرستان صورت گرفته، هر چه پروژه بوده به دست یک گروهی داده‌اند بعد آن‌ها هم تعطیلش کردند؛ این ظلم به استان است که افرادی بخواهند از ارزش‌افزوده استفاده کنند؛ آیا ظلم به لرستان نیست؟
استاندار لرستان ادامه داد: چرم و پوست با مبلغ 12 میلیارد تومان به شخصی واگذارشده است که 9 میلیارد آن را داده اما الآن نمی‌آید درستش کند و می‌گوید من مالک هستم!
بازوند بابیان این‌که خب تکلیف کارکنان آن‌ها چه می‌شود؟ خانواده‌هایشان چه می‌شود؟ من نمی‌دانم چه کسی باید پاسخ بدهد؟ جهاد کشاورزی می‌گوید من خبر ندارم! صنعت معدن می‌گوید خبر ندارم! آن‌یکی می‌گوید به ما ارتباط ندارد، گفت: پس چه کسی در رابطه با این مسائل اطلاع دارد؟
وی اظهار داشت: یک‌زمانی چند صد نفر در آنجا نان می‌خوردند اما متأسفانه الآن تعطیل است.
وی تصریح کرد: از سال گذشته اجرای احیای ظرفیت‌های راکد را در دستور کار داشته‌ایم و بسیاری از آن‌ها را احیا کرده‌ایم.
استاندار لرستان در رابطه با موضوع کارخانه چرم و پوست و دیگر کارخانه‌ها که چنین مشکلاتی رادارند، تأکید کرد: بازرسی باید وارد عمل شود و پیگیری کند.
بازوند افزود: دستگاه‌های اجرایی باید به آن خریداران که کارخانه‌ها را تعطیل کرده‌اند بگویند آقای خریدار؛ این کارخانه متعلق به تو نیست متعلق به لرستان است و باید احیا شود.
وی همچنین گفت: کارخانه ژنراتور سازی هم‌ زمانی 150 نفر در آن نان می‌خوردند اما الآن 8 سال است که تعطیل است.
استاندار لرستان تأکید کرد: جوانان بیکار این استان بایستی از این کارخانه‌ها نان بخورند.
بازوند دستور داد: پروژه‌های راکدی که چنین مشکلاتی دارند، صنعت و معدن باید در اسرع وقت وارد عمل شود سپس بانک آن را تملک کند و به مزایده بگذارد.
وی ابراز داشت: اگر شخصی آمد و گفت ما پول‌داریم و می‌خواهیم این کارخانه را بخریم و تعطیلش کنیم، باید اجازه دهیم؟ این هنر است برای لرستان؟ باید آن را قبول کنیم؟
استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بانک‌ها هم باید با اقتصاد مقاومتی همراه باشند چراکه این طرح فقط به عهده دولت نیست بلکه به عهده تمام دستگاه‌ها است.
بازوند اظهار کرد: در سیستم اداری ما بروکراسی یک چالش پیش روی اقتصاد مقاومتی است و این بروکراسی در بدنه بانک‌ها و کارمندان دولت هم هست.
وی تصریح کرد: اذیت کردن سرمایه‌گذار کار درستی نیست.
استاندار لرستان بیان داشت: معاون اول ریاست‌جمهور به ما اعلام کرده هر مدیری جلوی اقتصاد مقاومتی مقابله کند شدیداً با او برخورد شود.
بازوند اظهار داشت: از سال 92 که آمدیم داد زدیم که محور باید بخش خصوصی باشد الآن هم میگویم اقتصاد مقاومتی هم‌محورش بخش خصوصی است.
وی بابیان این‌که تجربه خوبی در رابطه با احیای ظرفیت‌های راکد داریم، خاطرنشان ساخت: هیچ‌کسی باورش نمی‌شد کشت و صنعت احیا شود که خوشبختانه الآن هم کارکنان آن دارند از آن نان می‌خورند.
استاندار لرستان با اشاره به این‌که زمینی مجاور شهربازی کیو جهت ساخت هتل تحویل آقای اکبری در زمان آقای سعادت داده‌اند که حدود 12 سال بود اقدامی در آن صورت نگرفته بود، افزود: ما به این شخص گفتیم چرا 12 سال است زمین برای ساخت هتل تحویل گرفته‌ای اما آن را نساخته‌ای؟ با پی‌گیری توانستیم ایشان را به ساخت هتل تشویق کنیم.
انتقاد استاندار از خصوصی سازی در لرستان/ با مدیران ناکارآمد برخورد می‌شود
خبر: سیده یاسمن موسوی‌نژاد، عكس: مصطفي باقري

دیدگاه‌ها   

#1 حمیدت 1395-01-22 10:02
کارخانه داری و کارخانه ساختن در لرستان انگار سرنوشت خوبی ندارند چون غالبا یا تعطیل میشون یا با قیمت ارزان فروخته میشون و یا مشگل نقدینگی دارن و یا محصولاتشان نمی تواند در سطح کشور با محصولات مشابه رقابت کند یا نیمه تمام رها میشون
نقل قول کردن
#2 امین 1395-01-22 13:28
500 نفر تعدیل نیرو :o یعنی فاجعه :eek: کی میخواد تموم بشه این مشکلات خدا می دونه
نقل قول کردن
#3 لرستانی 1395-01-23 09:59
جناب بازوند
تازه الان حضرت عالی تازه داری کارنامه خود را بعد از گذشت دو سه سال ورق میزنی و خوبت است که لا اقل منصفانه ایرادات را بیان میکنید .
وقتی نخبگان با توصیه نالایق ها گوشه نشنین میشوند نباید نتیجه ای بهتر از اینها را دریافت کنید .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا