یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

فرماندار خرم‌آباد گفت: با کسانی که به بهانه عاشورا درختان بومی و کهن را قطع کنند، برخورد جدی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته " حبیب‌الله خجسته پور «در جلسه‌ای که جهت هماهنگی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد گفت: سه موضوع مهم و اساسی مدنظر است که باید به آن‌ها توجه شود؛ تأمین امنیت این مراسمات، بعد فرهنگی مذهبی و بحث تخریب جنگل‌ها و محیط زیست.
وی افزود: متأسفانه عده‌ای فرصت‌طلب به نام عاشورا درختان کهن و بومی را قطع می‌کنند و یا زمین‌های کشاورزی خود را گسترش می‌دهند که با این دسته افراد برخورد جدی خواهد شد.
در ادامه فرماندهی انتظامی شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم گروه‌های تروریستی و تکفیری، ضربه زدن به مراسمات دینی مذهبی مردم است که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی و همچنین همکاری خوب مردم، تاکنون موفق نشده‌اند، اما این تهدیدها امسال جدی‌تر است و انتظار می‌رود که همه هم استانی‌ها به هرگونه افراد و وسایل مشکوک حساس و پلیس را سریعاً مطلع سازند.
نجفی یکی از مشکلات موجود در مراسم تاسوعا و عاشورا را حضور تعداد زیادی از علم‌های هیئات دانست که دلیل اصلی انسداد خیابان‌ها و ترافیک است.
در این نشست علی سالاروند نماینده محیط زیست خرم‌آباد از تهیه 10 تن هیزم خشک از پتروشیمی لرستان و حدود 40 تن از زاگرس خودرو بروجرد خبر داد و اظهار داشت: هیئات با ارائه حواله می‌توانند هیزم خشک جهت مراسم صبح عاشورا و آیین گل مالی را تحویل بگیرند.
همچنین در این جلسه مصوب شد تا پایان سال 95 تعداد 30 دستگاه بخاری گازسوز مراسم عاشورا با اعتبار 700 میلیون ریال تخصیص شده توسط منابع طبیعی ساخت و در اختیار هیئات مذهبی قرار بگیرد.
لازم به ذکر است بنا بر اعلام دادستان خرم‌آباد اشخاصی که به بهانه تهیه هیزم عاشورا، وارد مراتع و جنگل‌ها شوند متخلف بوده و نیروهای امنیتی انتظامی به‌شدت با آن‌ها برخورد خواهند نمود.
 
خبر: بهروز حیدری

دیدگاه‌ها   

#1 uno 1395-07-16 09:13
این همون بخاری گازيتونه دیگه
خسته نباشی قهرمان خدا قوت دلاور
نقل قول کردن
#2 بهرامی 1395-07-16 09:51
بعضی سودجو به بهانه عاشورا درختان قدیمی را قطع میکنند تا ذغال تهیه کنند برای فروش.بهتره که مسولان محترم بفکر وسایل گرمایشی جدید باشند
نقل قول کردن
#3 برجعلی 1395-07-16 12:11
با سوختن این مقدار چوب درصد بسیار بالایی گاز مخرب وارد محیط زیست می شود و سلامتی خود و محیطمان را به مخاطره می اندازیم.
چوب و درخت خشک شده در طبیعت نفس مهمی در تنوع زیستی و اکوسیستم منطقه دارد. متاسفانه برخی از مسئولین فقط فکر میکنن نباید درخت زنده قطع بشه در حالی که نقش درختان و چوب های خشک در حفظ پایداری عرصه های جنگلی و زیستی بسیار مهم هست.
نقل قول کردن
#4 بیرانوند 1395-07-16 18:13
به بهانه عاشورا درختان کهنسال بلوط رو نابود کردین..پس کو اون بخاریهای گازیتون..هوا گرمه زیاد سرد نیس نیازی به اتش نیس..حداقل در سالهای آینده ک عاشورا در روزهای گرمه تهیه هیزم رو ممنوع اعلام کنن.
نقل قول کردن
#5 ساکی 1395-07-19 00:28
بعضی ها فقط ایام حج یاد فقرا و یتیمان می افتند ، ایام عاشورا برای محیط زیست ناله سر می دهند ، اربیعن دم از صرف نذورات برای ازدواج جوان ها می زنند و غیره ........
جالبه موقع سفر گردشگران به ترکیه ، دبی و ... خوابند
و موقع سیزده بدر ، به در هستند ،
نقل قول کردن
#6 بیرانوند 1395-07-19 13:44
باز خوبه کسانی هستن همین روزها یاد یسری مسایل می افتن بعضیها ک کلا خواب تشریف دارن
و خودشون رو عقل کل میدونن..
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا