یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

کم سن و سال به نظر می‌رسد؛ در چهره‌اش پریشانی موج می‌زند. پشت به مامورین نیروی انتظامی ایستاده و دست‌بند آهنین قانون بر دستانش بسته شده و جرمش سرقت از منازل است.
به گزارش يافته به نقل از سفيرافلاك فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد در اين باره می‌گوید: زمانی که متوجه وقوع چند فقره سرقت در محله‌های قاضي‌آباد و كوي فلسطين خرم‌آباد شدیم، فکر می‌کردیم وقوع این جرم‌ها توسط افراد با‌سابقه انجام شده فقر پای قهرمان جوان را به سرقت باز کرد: کسی نبود از من حمایت کند!باشد و بیش‌تر تمرکز خود را بر روی شناسایی این افراد قرار دادیم.
سرهنگ حسين نجفي مي‌افزايد: نتیجه تحقیقات نشان می‌داد که وقوع این دزدی‌ها توسط افراد با سابقه انجام نشده است؛ به همین دلیل گشت‌های نیروی انتظامی در محله را زیاد کردیم؛ تا بالاخره توانستیم مجرم را که از روی بام منازل اقدام به سرقت می‌کرد، دستگیر کنیم.
وي ادامه می‌دهد: زمانی که سابقه فرد مجرم را بررسی کردیم، وی هیچ گونه سابقه‌ی سرقتي در کارنامه خود نداشته و برای اولین بار اقدام به دزدی کرده است.
خبرنگاران و ماموران نیروی انتظامی گرداگرد سارقین جمع شده بودند، باندی چند نفره که 26 فقره دزدی را تا به حال اعتراف کرده بودند. همه دزدی‌ها را جوان کم سن و سال انجام داده بود.
ماموران می‌گویند: ورزشکار‌ است و تا به حال چند مدال کشوری را در رشته کو‌نگ‌فو کسب کرده است.
خودش می‌گوید: متولد 1373 هستم؛ در‌ رشته کنگ‌فو کار می‌کردم و توانسته بودم در این رشته موفق باشم، اما کسی را نداشتم که مرا حمایت مالي کند.
کم‌کم دوستان ناباب مرا به وادی خانمان‌سوز اعتیاد کشاندند و اکنون 9 ماه است به مواد مخدر صنعتی اعتیاد پیدا کرده‌ام.
او ادامه می‌دهد: با معتاد شدنم از سوی خانواده ترد شدم و فقر و بیکاری مرا که هیچ گونه سابقه جرمی نداشتم به وادی سرقت کشاند.
در حالي كه بر روی زمین مي‌نشيند و دستش را روی سرش قرار مي‌دهد، مي‌گويد: می‌خواهم به جوانان بگویم، هیچ گاه این کار را برای یک بار هم امتحان نکنند.
يك روحانی ارشادكننده در پاسگاه بالای سرش ايستاده و خطاب به او می گوید: در رحمت الهی باز است، اگر توبه کنی دوباره باز می‌گردی؛ فرصت برای برگشتن به زندگی هنوز وجود دارد و از خداوند طلب مغفرت کن.
به هر حال، اينك پرونده او را برای رسیدگی به دادگاه ارسال می‌کنند. نمی‌دانم چه مجازاتی قرار است برای ارتکاب 26 فقره سرقت برایش در نظر بگیرند، اما به راستی چه چیزی باعث شده است پای این جوان ورزشکار، به اعتیاد، دزدی و ترک از منزل باز شود؟!
شاید اگر جوانی که امروز دستبند به دست از سوی مسوولان استان براي شکوفایی استعدادش حمايت می‌شد و امکانات مناسب ورزشی را در اختیارش قرار می‌دادند، به جای حضور در صندلي سرد دادگاه، اکنون بر سكوي گرم و شيرين قهرماني مي‌نشست و به افتخاری برای استان تبديل مي‌شد.
 

دیدگاه‌ها   

#1 بیرانوند 1393-11-23 10:57
صد درصد همینطوره.جوانان پر استعداد ما بخاطر رها شدن و بی پشتوانه بودن روز بروز به اعتیاد و بزهکاری روی می آورند و در این بین هم امنیت دیگران را مختل میکنند هم کشور را از وجود خود محروم میکنند. برای لرستان و جوانانش فکری کنید هرچند خیلی دیر شده و امیدی به ايجاد صنايع در استان نیست.
نقل قول کردن
#2 اهالي پشته حسين آباد 1393-11-24 00:15
سلام اينك كه دزدان محله قاضي آباد شناسي ودستگيرشدند آرامش به محله آنها برگشته لطفا دزدان محلات پشته حسين آباد وگلدشت راهم دستگير كنيد تا آرامش به زندگي مردم برگردد. ديگر كسي جرأت ندارد درمراسمي هم شركت كند چون امنيت نيست. لطفا گشت پليس رادرمحلات زياد كنيد. مجرمين شناسايي وتحويل مقامات قضايي شوند. مقامات قضايي مجرمين رابه اشد مجازات برسانند.
نقل قول کردن
#3 همشهری 1393-11-24 00:17
اینها هیجکدام دلیل بر ارتکاب جرم نمی شود تنها دلیلش بی کاری نیست په بسا اگر ایشان غیرت داشت و الحمدالله بدنش سالم و قوی بوده اگر کارگری هم می کرد می توانست هم به ورزشش برسد و هم با تحصیل راههای پیشرفت راا ظی کند نه از دیوار دیگران بالا رفته دست به دزدی بزند در همین شهر ورزشکارانی داشته و داریم که در خانواده ضعیفی از نظر مالی بوده و با کار شرافتمندانه هم در ورزش ترقی و هم در تحصیل تا سظح هیت علمی دانشگاه و با تاجر ند الان و همشه افراد مفیدی برای شهر و خانواده شان بوده اند مگر مربی ارزنده تیم ملی کشورمان جهان پهلوان محمدی کسی از نظر مالی حامیش بوده که الان باعث افتخار ایران ولرستان است امثال ایشان زیاد داریم که چه در ورطش و چه در سظح علمی موفق بوده و فقط اتکاشان اول بخدا و دوم همت خودشان بوده .
نقل قول کردن
#4 محسن 1393-11-24 19:45
"شاید اگر جوانی که امروز دستبند به دست از سوی مسوولان استان براي شکوفایی استعدادش حمايت می‌شد و امکانات مناسب ورزشی را در اختیارش قرار می‌دادند، به جای حضور در صندلي سرد دادگاه، اکنون بر سكوي گرم و شيرين قهرماني مي‌نشست و به افتخاری برای استان تبديل مي‌شد."
درود بر نویسندگان سایت وزین یافته که درد مشترک لرستانیها را فریاد می کنند. پیروز و پایدار باشید
نقل قول کردن
#5 فقیر 1393-12-03 11:32
فقر=دزدی . جنایت . قاچاق مواد مخدر . اعتیاد.ووو
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا