یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

دروازه‌بانی پستی است که به شجاعت و جسارت بالایی نیاز دارد؛ رونالدو چهارپا و دوسر نیست.
ابراهیم میرزاپور از خطه لرستان خیلی خوشحال بود که بار دیگر این شانس نصیب یکی دیگر از هم‌استانی‌هایش شده تا در جام جهانی‌ روبه‌روی ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال بایستد. از رویارویی با پرتغال و کریستیانو رونالدو حرف زد و البته توصیه‌هایی برای بیرانوند داشت.
 *از قرار گرفتن پرتغال در گروه ایران تعجب نکردید؟
جالب است که باز هم به این تیم خوردیم. نه! خیلی تعجب نکردم.
 
* کلاً گروه‌مان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
فکر می‌کنم در این دوره گروه سخت و آسان به آن شکل نداریم. گروه ما هم جذاب است هم سخت. بالاخره رویارویی با ستاره‌های اسپانیا و پرتغال جالب است و قرار هم نیست تیمی که در سید یک و یا دو است حتماً تیم‌های سید ۳ و ۴ را شکست بدهد. ما هم به اندازه خودمان شانس داریم.
 
* مراکش چطور؟
این تیم تقریباً برای ما ناشناخته است ولی قطعاً با توجه به اینکه هم آنها بدون شکست به مسابقات آمدند، هم ما و هر دو خیلی کم گل خوردیم، احتمالاً بازی بدون گلی خواهیم داشت. گرچه ما برای برد باید این تیم را شکست بدهیم.
 
* از رونالدو و خودتان در جام جهانی‌ ۲۰۰۶ خاطره‌ای دارید؟
قبل از بازی از اینکه می‌خواستیم با این تیم و آن همه ستاره مانند فیگو، پائولتا، دکو، رونالدو و خیلی‌های دیگر روبه‌رو شویم هیجان‌زده بودیم ولی من از بازی روبه‌روی رونالدو می‌ترسیدم و دلهره داشتم چون او آن سال در منچستر‌یونایتد غوغا کرده بود.
 
* مربیان تیم قبل از بازی حرفی به شما نزدند؟
برانکو، سجادی و فخرالدین بگوویچ هر یک به سهم خودشان می‌خواستند به من روحیه بدهند.
 
* آن رونالدو با این رونالدو چقدر فرق دارد؟
الان به مرز پختگی رسیده ولی فکر کنم دیگر آن سرعت قدیم را نداشته باشد. او آن زمان در اوج جوانی بود و انفجاری کار می‌کرد ولی حالا به جای آن سرعت ۴ توپ طلا دارد.
 
* چطور می‌توان او را بست؟
با یارگیری من تو من. نباید توپ به رونالدو برسد. اگر برسد زهرش را می‌ریزد. هم پا به توپ است، هم دریبل‌زن. شوت هم که می‌زند. یک مهاجم تمام‌کننده تمام‌عیار است.
 
* وقتی قرار شد روبه‌روی شما بایستد و پنالتی بزند، چه کار کردید؟
نکونام آمد و با من حرف زد تا به من روحیه بدهد ولی من خودم پر از انگیزه بودم. می‌دانستم اگر پنالتی‌‌اش را بگیرم همه دنیا اسمم را به زبان می‌برند. برای همین اصلاً متوجه نشدم جواد چه گفت.
 
* برای مهار پنالتی ۵۰-۵۰ کردید و به یک طرف پریدید یا منتظر مسیر ضربه‌‌اش شدید؟
نه! ۵۰-۵۰ کردم و به چپ خودم پریدم ولی او به راستم زد. هر چند اگر درست هم می‌رفتم، اینقدر محکم زده بود که حتماً گل می‌شد (خنده).
 
* فرض کنیم الان نیم‌ساعت قبل از بازی ایران و پرتغال است و می‌خواهید به بیرانوند توصیه آخر را بکنید؟
می‌گویم برو و بازی عادی‌ات را بکن. رونالدو که چهارتا دست و پا یا دوتا سر ندارد که غیرعادی باشد. او هم مثل بقیه است و فقط بازی خودت را بکن.
 
* دلیل اینکه هم شما از استان لرستان به جام جهانی‌ رفتید و هم بیرانوند که هم استانی‌‌تان است، کاندیدای اصلی دروازه‌بانی تیم ملی در این رقابت‌هاست، چیست؟
دروازه‌بانی پستی است که به شجاعت و جسارت بالایی نیاز دارد. البته نه اینکه باقی دروازه‌بانان این ویژگی‌ها را ندارند. بلکه ما لُرها مردمانی شجاع و دلیر هستیم و برای همین هم قبل‌تر از ما هم دلیخون و قائد رحمتی در تیم‌های ملی بودند. الان هم می‌خواهیم کاری کنیم که نسل به نسل در تیم ملی دروازه‌بان داشته باشیم.
 
* تیم ملی صعود می‌کند؟
سخت است اما دور از دسترس نیست.
 
منبع: خبرگزاری فوتبال ایران
 

دیدگاه‌ها   

#1 آرمین 1396-09-15 13:30
Viva Lorestan
Viva IRAN
نقل قول کردن
#2 اکبر 1396-09-15 13:56
عالی بودی
نقل قول کردن
#3 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-09-16 01:01
سلام
امثال میرزاپور و بیرانوند و وحیدامیری اگه ترک و آذری زبان بودند،الان مثل علی دایی و حسین رضازاده و....میشدن استوره و برند و مایه مباهات و افتخار ترکها.
ولی متاسفانه تو لرستان به این ستاره ها بها نمیدند.
نقل قول کردن
#4 وحید میرزاوند 1396-09-16 01:48
با قهرمان جام جهانی و نایب قهرمان و قهرمان آفریقا هم گروه شدیم. مراکش رو دست کم نگیرید تمام بازیکن هاش تو اروپا توپ میزنند فقط شش بازیکنش تو ایتالیا هستن
نقل قول کردن
#5 ابی 1396-09-18 07:44
لرها ساده نیستند بلکه سیاست پنهان دارند...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا