یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اعتقاد ندارم که دولت اهتمام ویژه برای رفع مشکلات بیکاری جوانان را در دستور کار خود قرار داده باشد، گفت: جامعه به دلیل مسئله اشتغال ملتهب است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "محمدرضا ملکشاهی راد" در خصوص اقدامات دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان، اظهار داشت: اعتقاد ندارم که دولت اهتمام ویژه برای رفع مشکلات بیکاری جوانان را در دستور کار خود قرار داده باشد.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کابینه دولت در حوزه اقتصاد باید نگاهی متناسب با اشتغال، تولید و اقتصاد داشته باشد، گفت: اگر دولتی حوزه تولید را دغدغه اصلی خود قرار دهد لوایحی به مجلس می‌دهد که بحث افزایش تولید را داشته باشد، اما در مجلس چنین چیزی را نمی‌بینیم، یعنی لوایحی که دولت ارائه می‌کند چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.
وی با اشاره به اینکه دولت حتی در این زمینه غفلت کرده است، اضافه کرد: قوانین که می‌توانسته است به اشتغال و تولید کمک کند اجرا نمی‌کند که می‌توان به عنوان مثال به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تصویب شد مقرر می‌کند که 30 درصد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به سمت بخش تولید ارجاع داده شود، بیان کرد: طبق آنچه که اعلام شده است 13 هزار میلیارد تومان درآمد دولت در سال از افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده، دولت اعلام کند کدام بخش از تولید از این منبع حمایت شده و چه میزان از آن صرف تولید و احیاء کارخانه‌جات و کارگاه‌های تعلیل شده است.
ملکشاهی راد با بیان این بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران تا درب زندان رفته و تعداد زیادی نیز به زندان افتاده‌اند، تصریح کرد: مشخص است که نگاه دولت به بحث تولید و اشتغال جدی نیست.

 

بازار فروش بزرگ‌ترین مشکل برای تولید داخل
وی با اشاره به اینکه نگاه ترکیب دولت و رئیس‌جمهور به بخش تولید و اشتغال اگر جدی است باید اول قانون‌ هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کند، افزود: و یا اینکه به سمت قانون مشاغل خانگی حرکت می‌کند قانونی که در دور هشتم مجلس شورای اسلامی تصویب شد و امروز بزرگ‌ترین مشکل مشاغل و تولیدات کشور بحث بازار فروش و رقابت‌ کشورهای جهان با تولیدات داخلی ما است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز زمینه‌ای فراهم نمی‌شود تا محصولات تولیدی کشاورزی و صنعتی کشور به بازارهای منطقه صادر شود، بیان کرد: تا این چرخه جریان پیدا نکند شاهد رونق در اقتصاد و تولید نمی‌شویم، به دلایل مختلف که گفته شد دولت در مبحث اشتغال جدی نیست، حتی در بودجه سال جاری باز هم جدی وارد این مسئله نشد.
 
عدم پیشنهاد دولت برای ترمیم کابینه به‌منظور رفع مشکلات اشتغال
ملکشاهی راد با بیان اینکه وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی عریض و طویل شده است و ده‌ها سازمان رفاهی را زیر نظر خود دارد، گفت: دولت برای ترمیم حوزه کابینه پیشنهادی نداشته است تا یک وزارتی به نام اشتغال و یا کار ایجاد کند، در وزارت ورزش و جوانان به کدام بخش از مشکلات جوانان به اندازه ورزش پرداخته شده است.
وی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان برای مسکن، اشتغال، ازدواج، حمایت از نخبگان و حتی آموزش جوانان باید کار کند، اضافه کرد: تمام نگاه این وزارت‌خانه معطوف به بخش ورزش شده است، زمانی که جوانان و نمایندگان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و درخواست کار می‌دهند مشاهده می‌کنیم به دلیل اینکه نقش حمایتی از صنعت ندارند از مراجعه کنندگان مستأصل‌تر هستند.
ملکشاهی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نقش حمایتی از بخش صنعت کشور را دارند که خود آن‌ها نیز گرفتار یک معضلات عریض و طویلی هستند، گفت: اگر این موارد را مثل یک پازل کنار هم بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که دولت عزم جدی برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان ندارد و در طول سال‌های گذشته آمار و ارقامی منتشر شده است که با آن‌ها کاری نداریم
 
جامعه به دلیل مشکل اشتغال جوانان ملتهب است
وی با بیان اینکه جامعه به‌دلیل مسئله اشتغال ملتهب است اگر اشتغال ایجاد شود مشکل مسکن جوانان نیز برطرف می‌شود، تصریح کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال دولت گزارشی در خصوص فعالیت‌های خود در این زمینه ارائه کند، استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شد اما چه اقدامی در این صورت گرفته است.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انکه نباید به دنبال آمار و ارقامی که می‌شود آن را ساخت و تولید کرد بود، به داخل خود جامعه برویم و جامعه را ببینیم که آیا از التهاب موجود آن کاسته شده یا افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با این استدلال‌های کم و کوتاه می‌گویم دولت در این موارد جدی نیست و به همین دلایل در کابینه جدی نیست.
 

دیدگاه‌ها   

#1 سروش 1396-05-21 13:59
نتونستید تیم خیبر را برای این جوانان بدبخت و تخمه فروش های ورزشگاه تختی حفظ کنید
نقل قول کردن
#2 علی 1396-05-21 14:54
جناب ملکشاهی پس بااین حساب آب پاکی رودستمون ریختی تاچهارسال دیگه هم برای ما بی پارتی ها کار نیست.
نقل قول کردن
#3 آزاده 1396-05-21 15:11
درعوض نگاه نماینده هامون خیلی جدیست!!!
نقل قول کردن
#4 ساکت 1396-05-21 19:51
واقعا نماینده ها اطلاع ندارند ، تیم خیبر با تبانی به دسته دو سقوط کرد ، تو جلسه وزیر ورزش رای اعتمادمیتونن پیگیری باشن ، البته اگه از موضوع آگاه باشند .
نقل قول کردن
#5 فرشید 1396-05-21 23:09
متاسفانه نمایندگان ما فوتبال دوست نیستند
نقل قول کردن
#6 مهرشاد 1396-05-21 23:48
نمایندگان استان کلا باید درمورد رای اعتماد به وزیر پیشنهادی اقتصاد حساسیت به خرج دهند یا رای اعتماد ندهند تا مطالبات مالباختگان آرمان پرداخت شود حتی وزارت اقتصاد به سرپرستی کشانده شوند
نقل قول کردن
#7 آرمین 1396-05-22 00:42
همه تقصیرها رو گردن دولت میندازه جناب ملکشاهی راد !!! پس طرح های زودبازده که قولش دادید کجا رفت؟؟؟؟
نقل قول کردن
#8 آرمین 1396-05-22 00:43
به نقل از ساکت:
واقعا نماینده ها اطلاع ندارند ، تیم خیبر با تبانی به دسته دو سقوط کرد ، تو جلسه وزیر ورزش رای اعتمادمیتونن پیگیری باشن ، البته اگه از موضوع آگاه باشند .

خیبر ولش کن الان مسائل خیلی مهم تری تو لرستان داریم! معیشت ما از فوتبال مهم تره
نقل قول کردن
#9 میلاد احمدی 1396-05-22 11:53
سلام
ممنون از پیگیری های پی درپی جناب ملکشاهی حداقل ایشون پیگیر مشکلات مردم هستن
نقل قول کردن
#10 خایدالو 1396-05-22 21:50
خیبر اگر حمایت بشه و روزی به لیگ برتر برسه خیلی کمک میکنه به بحث معیشت مردم لرستان
می پرسید چطوری ؟؟؟
مثلا تراکتور که در کنار فوتبال به فارس ها توهین می کنند فکر می کنید دوست دارن نه این کار به تلافی جوک های ترکی و ... هست
یا مثلا صنعت نفت آبادان که هر بازی جناب کمالوند از مظلومیت مردم این شهر حرف میزنه
امروز فوتبال یک رسانه قوی برای شنیده شدن مشکلات هست
ای کاش لرستان یک تیم داشت تا حداقل صدای مظلومیت به همه جا می رسید
:cry: :cry: :cry: :cry:
نقل قول کردن
#11 امرایی 1396-05-24 16:03
سلام آقای نماینده تفحص دردستگاهی که مرتبط بامسکن بود وامضا جمع اآوری کردی چی شد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا