یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

همایش ورزش صبحگاهی به مناسبت روز جهانی بیماران خاص در پارک کیو خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، این همایش با حضور و همکاری اداره کل ورزش و جوانان، هیئت ورزش‌های بیماران خاص، دانشگاه علوم پزشکی لرستان و جمعی از خانواده‌های بیماران و مردم خرم‌آباد صبح جمعه 24 اردیبهشت در پارک کیو برگزار گردید.
بيماري‌هاي‌ خاص به آن دسته از بيماري‌ها گفته مي‌شود که معمولاً فراگير نيست و بيمار بايد مدتي طولاني يا تا پايانِ عمر، تحت درمان و نظارت پزشک باشد.
متنِ صريحِ قانون با توجه به تعاريف و دسته‌بندی‌های‌ خاص، سه بيماريِ «تالاسمي»، «هموفيلي» و «نارسايي مزمن کليه» را بيماري‌هاي‌ خاص مي‌نامد و بیماری‌هایی نظير «سرطان» يا «ام‌اس» را جزو بيماري‌هاي‌ صعب‌العلاج دسته‌بندی مي‌کند.
تلاشِ بنياد امور بيماري‌هاي‌ خاص بر اين بوده است که از صفرتا صدِ درمانِ اين سه بيماري، اولاً در کشورِ خودمان و ثانیاً به شکلِ کاملاً رايگان انجام شود.
بالا بودن هزینه‌های درمان، نبود امکانات پزشکی در طول تشخیص و درمان، نبود ابزار آموزشی به بیماران و غیر بیماران و تغییر نگاه جامعه به بیماران خاص از مهم‌ترین مسائل و مشکلات بیماران خاص است.
در حال حاضر یک‌هزار و 300 نفر بیمار خاص در لرستان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند و هيئت ورزشي بيماري هاي خاص نيز توسط دكتر "رضا صابونچي" به عنوان رئيس هيأت و مجيد كرامتي‌مقدم به عنوان دبير هيأت اداره مي‌شود.
همایش ورزش صبحگاهی به مناسبت هفته بیماری‌های خاص در خرم‌آباد برگزار شدهمایش ورزش صبحگاهی به مناسبت هفته بیماری‌های خاص در خرم‌آباد برگزار شدهمایش ورزش صبحگاهی به مناسبت هفته بیماری‌های خاص در خرم‌آباد برگزار شدهمایش ورزش صبحگاهی به مناسبت هفته بیماری‌های خاص در خرم‌آباد برگزار شدخبر: فاطمه عمران

دیدگاه‌ها   

#1 كرامتي 1395-02-26 12:37
با تشكر از همه عزيزاني كه ما را در برگزاري اين همايش ياري كردند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا