یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

اواخر سال ۹۳ مطلبی تحت عنوان «شورای شهر پاسخگو باشد/اجرای پروژه‌ها قبل از تملک» به رشته تحریر درآمد و با اشاره به اجرای بلوار کنارگذر در حدفاصل میدان شهید فهمیده به ورزشگاه از شورای شهر درخواست نمودیم قبل از اجرای پروژه تملک صورت پذیرد تا قصه پایانه تکرار نشود.
شورای شهر اليگودرز پاسخگو باشد: اجرای پروژه‌ها قبل از تملک!/ آیا قصه ترمینال تکرار می‌شود؟بی‌شک معضلی که سال‌هاست بیش‌تر از هر موضوعی گریبان‌گیر شهرداری شده است عدم تملک اراضی جهت اجرای پروژه‌ها می‌باشد، درحالی که شهرداری قبل از اجرای پروژه‌ها لازم است وضعیت مالکیت اراضی احداث بلوار و میادین و حریم آن‌ها را تعیین تکلیف نموده و پس از آن اقدام به اجرای پروژه‌ها نماید، اما متاسفانه در اجرای برخی طرح‌ها این مهم مدنظر قرار نگرفته و یقیناً پس از تکمیل طرح‌ها با توجه به افزایش قیمت اراضی، شهرداری با مشکل جدی به نام بدهی به مالکین مواجه خواهد شد که از مجاری قانونی و به‌واسطه احکام قضایی نسبت به وصول مطالبات خود اقدام خواهند کرد و به‌طور طبیعی مالکین تا زمانی که بهای اراضی به‌واسطه اجرای پروژه شهرداری افزایش نیابد دست به اقدامات قانونی نخواهند زد و در این میان شهرداری است که با پول مردم اقدام به عمران و آبادانی منطقه می‌کند و به همین منوال بهای زمین مالکین و میزان مطالبات آن‌ها را افزایش می‌دهد وبر این اقدام نامی به‌جز خیانت به مردم و بیت‌المال به اسم توسعه و پیشرفت نمی‌توان گذاشت.
شهرداری در سال‌های گذشته بدون تملک زمین اقدام به اجرای برخی پروژه‌ها نمود که نمونه بارز آن احداث پایانه مسافربری و میدان آزادگان هست که مالکین زمین‌های این پروژه‌ها با احکام قضایی نسبت به وصول مطالبات خود اقدام کرده و بخش عمده‌ای از سهم شهرداری در مجتمع میلاد نور را نصیب خود نمودند، همچنین احداث میادین مرد بختیاری و میدان جاده قدیم ازنا با همین شیوه در دستور کار قرار گرفت و در نهایت ملک میدان بختیاری هم با لطف و کرامت سد حوضیان تملک و حتی بخش عمده آن توسط سد اجرا شد.
در همان زمان عنوان شد چرا شورای شهر اليگودرز با علم و آگاهی نسبت به این موضوع بار دیگر دست به چنین اقدامی زده‌اند که در نهایت به زیان مردم خواهد شد و باز اظهار امیدواری نمودیم که در اجرای این پروژه‌ها سوءنیتی وجود نداشته باشد و...
اما شورای شهر در جوابیه‌ای بجای پاسخگویی، منتقدین این طرح را مخالفین توسعه شهر خطاب نمود و در حالی که باید پاسخگوی اقدامات خود باشد مطالب مطرح شده را غیر کارشناسی و حتی قابل پاسخگویی ندانست و به مردم اطمینان دادند که تمام اقدامات تملکی انجام گرفته و حتی وعده دادند که در پی رایزنی‌ها مقرر شده مسکن و شهرسازی زمینی بابت معاوضه پایانه در اختیار شهرداری قرار دهد!
اما آقایان و خانم‌های کارشناس شورا نشین امروز که با شکایت مالکین بیش از ۳ میلیارد تومان بابت اقدام غیر کارشناسی شما و در قبال ملک بلوار احداثی میدان شهید فهمیده تا ورزشگاه شهرداری و مردم جریمه شده‌اند، چرا پاسخگو نیستید؟! شما که خود را کارشناس می‌دانستید بجای بهره بردن و حتی لحظه‌ای تأمل در قبال پاسخگویی منطقی به انتقادات، منتقدین و دلسوزان شهر را به تشویش اذهان عمومی متهم نموده و با الفاظی چون منفعت‌طلب و مصلحت‌اندیش جیب و ... نوازش نمودید.
به‌راستی امروز چه پاسخی برای مردم دارید؟!
شما که مجدداً وارد عرصه انتخابات شورای پنجم شده‌اید آیا از عملکرد چهارساله خود سخنی به میان آورده‌اید و برای مردمی که روزگاری با عناوین فهیم و آگاه با ایشان درد و دل می‌کردید و منتقدین را آماج تهمت قرار می‌دادید عنوان داشته‌اید که نتیجه اقدامات کارشناسی‌تان که هیچ اندیشه‌ای به‌جز خدمت نداشته‌اید،‌ در چهار سال گذشته چه بوده است؟!
دوستان بزرگوار کاش به مردم احترام می‌گذاشتید و آمدنتان در صحنه را با ارائه گزارش عملکردی متناسب با ادعایتان همراه می‌نمودید.
امروز شهرداری الیگودرز با مشکلاتی نظیر بدهی حدود ۳۰ میلیاردی مواجه است، بدهی که رقم دقیق آن در اواخر شورای سوم به معادله مجهول مبدل شده و هیچ مقامی تاکنون رقم دقیقی از آن ارائه نداده است.
امروز بزرگ‌ترین چالش بدهی ۱۷ میلیاردی به تأمین اجتماعی است، بدهی که بخشی از آن جریمه دیرکرد معوقات و درنتیجه سوء مدیریت‌ها حاصل شده است، به‌طوری‌که شهرداری حق بیمه کارکنان و پیمانکاران را ماهیانه و در موعد مقرر کسر نموده اما به‌حساب تأمین اجتماعی واریز ننموده است.
امروز سازمان تأمین اجتماعی تنها راه وصول بخشی از مطالبات خود را تملک ساختمان فعلی شهرداری می‌داند و در همین رابطه شورای شهر برای جبران بخشی از مطالبات این سازمان زمینی در جوار پارک رسالت را ضمن تغییر کاربری به تجاری پیشنهاد داده است و...
ورودی‌های شهر زیبنده نیست و اکثر کوچه‌ها و خیابان‌ها و معابر و جداول سطح شهر نیاز به مرمت دارد و پرداخت ماهیانه ۱۲ میلیارد ریال حقوق و مزایای کارکنان و ...
اما کسانیکه وارد این عرصه شده‌اند الزاماً باید تجربه و برنامه داشته باشند و به عناوین نباید توجه نمود.
امروز وظیفه سنگین انتخابات به عهده مردم می‌باشد، بی‌شک می‌توانند از بین کسانی که ثبت‌نام نموده‌اند افرادی کاردان و کارآمد و متعهد را جهت عضویت در شورای شهر انتخاب نمایند.
انتقاد از عملکرد اعضای شورا و نارسایی همراه با نظارت حق مسلم شهروندان است اما اگر درست انتخاب کنیم منافع بیشتری نصیب شهر می‌شود و می‌توانیم امید داشته باشیم که شورانشینان به دور از منافع شخصی و منفعت‌طلبی به وظایف خود عمل خواهند نمود اما وقتی عباس شاه‌عليبر اساس علائق طایفه‌ای و حزبی و فامیلی انتخاب می‌کنیم و پس از آن هم بجای نظارت مستمر پرسشگری را به ماه‌های پایانی عمر شورا واگذار می‌کنیم باید خودمان را به خاطر انتخابمان سرزنش کنیم.
به‌هرحال ۲۹ اردیبهشت روزی سرنوشت‌ساز برای مردم است که با انتخاب درست و آگاهانه چه در گزینش رئیس‌جمهور دوازدهم و چه در انتخاب ۷ عضو شورای شهر بتوانیم تغییری به نفع مردم و جامعه در مشکلات و وضعیت فعلی ایجاد نماییم.
به امید حضوری آگاهانه
 
عباس شاه علی/الیگودرز

دیدگاه‌ها   

#1 حسن 1396-02-25 07:51
در خرم آباد این روزها شاهد نصب تابلوهای مناسب راهنمایی هستیم که جا دارد از مسئولان شهری تقدیر شود آخه تابلوهای قبلی به قدری قدیمی و از رده خارج بودند که گمان نمی کنم حتی در روستاها نیز از آنها استفاده می شد اینکه بالاخره مسئولان به این فکر افتادند که این جا مرکز استان است و باید تابلوهای مناسب در سطح شهر نصب شود جای تقدیر دارد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا