یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

بعدازظهر دوشنبه 17 آبان بارندگی شدید و چنددقیقه‌ای تگرگ و باران خرم‌آباد را به جزیره‌ای تبدیل کرد.
در یک لحظه ترافیک شهر قفل کرد، چشم، چشم را نمی‌دید. خودروهای زیادی گرفتار سیلاب شدند. دقیقاً هیچ‌کس نمی‌دانست در آن لحظه باید چه‌کار کند. در این میان هم تعدادی دانشجو و عابر که حوصله‌شان کمتر بود گرفتار سیلاب شدند و این وسط دختر دانشجوی ایلامی در این حادثه جان خود را از دست داد.
 اولین نگاه‌ها و اظهارنظرها به کم‌کاری شهرداری ختم شد؛ یعنی شهرداری خرم‌آباد در 90 سال گذشته و حداقل در این 20 سال گذشته نخواسته یا نتوانسته خندق بزرگی دور شهر حفر کند تا آب‌های باران که از کوه‌های سنگی پیـــرامون به سمت پایین سرازیر می‌شود قبل از ورود به محل زندگی مردم، خیابان‌ها و کوچه‌ها درون خندق مهار و سپس با ایجاد خندق (کانال‌های فرعی) آب مهار شده را به رودخانه هدایت تا مردم را از این‌همه نگرانی نجات داد.
مردم و مسوولین در وهله اول شهرداری را مسوول این حادثه می‌دانستند ساعت 22 همان شب حادثه مدیریت بحران استان به ریاست استاندار و مدیران و اصحاب رسانه تشکیل شد. استاندار با تسلیت به خانواده قربانی سیلاب و اظهار تأسف از وضع پیش آمده از شهردار خواست که از مردم عذرخواهی کند اما شهردار در مقابل استاندار جبهه گرفت و گفت: «من چرا عذرخواهی کنم».
تعبیر شهردار این بود که فقط شهرداری در این حادثه مقصر نیست. پس از آن استاندار و معاون عمرانی علیه شهردار شمشیر را از رو بستند یکی گفت شهردار بهتر است استعفا کند و دیگری او را تهدید به دادگاه کرد. بازهم تهدید و باز هم تهدیدهای بی‌حاصل.
 مدتی است مدیران ارشد استان در خصوص بعضی مسائل اظهارنظرهای کمی عجیب می‌کنند که عکــس آن اتفــاق می‌افتد و همین موضوع می‌تواند به اعتبار مدیریت استان آسیب وارد کند.
وقتی رییس سازمان جهاد کشاورزی تصمیم گرفت یکی از معاونینش را تغییر دهد باز استاندار و در راس آن دو معاون استاندار در نشست‌های خبری اعلام کردند به دلیل آنچه رئیس سازمان جهاد کشاورزی به توصیه‌های استانداری توجه نکرده از ورود به ساختمان استانداری ممانعت به عمل می‌آید. دقیقاً بین 24 تا 48 ساعت پس از اظهارنظر معاونین استاندار، بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری استان حاضر شد و این خط بطلانی بر تهدیدهای بدون پشتوانه مدیران یاد شده بود.
حـــالا هــــم کـه سیلاب خرم‌آباد را در نــوردید بــاز اشتباه پشت اشتباه. معاون عمرانی که گفته بود شهردار باید استعفاء کند و یا استاندار او را تهدید کرده بود حالا به حمایت از شهردار پرداخته و تقصیرها را با نوعی تقسیم‌بندی به گردن تعدادی از دستگاه‌ها انداخته‌اند. تا به نوعی از شهردار خرم‌آباد دلجویی گردد. این درست که شهردار مسوول مدیریت شهری است اما شهردار همه نوع اختیاراتی ندارد تا راسا اقدام نماید. البته با این درآمد اندکی که شهرداری دارد و از طرفی احداث کانال پیرامون شهر در کمربند سبز جهت مهار آب‌های سطحی، نیاز به مساعدت استانداری است تا شهرداری با مشارکت مدیریت ارشد استان گام در رفع نقاط حادثه‌خیز برداشته تا در سال‌های آینده با اندک بارندگی در شهر سیلاب جاری نشود و مردم بیش از این نگران نباشند.
باز هم از مدیریت ارشد استان و معاونین وی، شهردار و شورا انتظار می‌رود در بیان گفته‌هایشان دقت را فدای سرعت نکنند و احساسی با مسائل برخورد نکنند زیرا مردم به دقت گفته‌ها و عملکرد مدیران را رصد می‌کنند.

محمد فیضی/ سرپرست روزنامه قدس

دیدگاه‌ها   

#1 اسی 1395-09-07 10:37
واقعا حمله به شهرداری و معرفی اون بعنوان تنها مقصر حادثه ناجوانمردانه بود. حالا خودشان هم فهمیده اند که دیگران نیز سهمی ر این قصور داشته اند
نقل قول کردن
#2 گودرز 1395-09-07 10:56
خدا پدرت رو بیامرزه حالا دیگه نوشداروی بعد از مرگ سهراب به چه درد می خورد قبول کنیم اون بنده خدا بخاطر سهل انگاری ما تمام ارزوهایش را به گور برد این کی بود کی بود رو بذارید کناربه فکر کار اساسی باشیدحالا یا استانداری یا شهردار مقصر بودند چکارشون کردن ول کنیم این طرفداریهای قومی رو....
نقل قول کردن
#3 محمد 1395-09-07 15:16
تو این شرایط بهتره به فکر بارانهای اینده باشین.کما اینکه شهرداری واستانداری دارن خوب کار میکنن وتغییراتی ایجاد کردن.تشکر
نقل قول کردن
#4 دوستدار فرهنگ 1395-09-08 05:51
متاسفانه دوره ای شده که هرکی زبون داره وپرخاشگری بکنه اون پیروز میشه وکسی هم جرات اسائه ادب به ایشون رو نداره در عین مقصر بودن...!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا