یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: باور ما بر این است که اگر با هم باشیم همه کارها انجام می‌شود و برای مشکلات می‌توان راه‌ حل پیدا کرد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، در دیدار استاندار لرستان، آیت‌الله هاشم نیازی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، مسئول شورای سیاست‌گذاری بسیج استان و برخی مقامات استان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد؛ ایشان ضمن تأکید بر حفظ وحدت، اتحاد و انسجام برای خدمت‌گزاری به مردم گفت: هدف از برگزاری این نشست تقویت همدلی برای خدمت به مردم ولایت‌مدار استان و حل مشکلات مردم می‌باشد.
آیت‌الله "سید احمد میرعمادی" افزود: باور ما بر این است که اگر با هم باشیم همه کارها انجام می‌شود و برای مشکلات می‌توان راه حل پیدا کرد. خداوند متعال به ما قدرت، امکانات و توانمندی‌های لازم داده است، هنر ما به‌کارگیری توانمندی‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است.
وی با اعلام این که ویژگی‌های این دوره نمایندگان استان و حضور در کمیسیون‌های تخصصی بر ضرورت فعال بودن نمایندگان و دوری از مسائل حاشیه‌ای، جدیت در پی‌گیری حل مشکلات را در پیشرفت و توسعه استان بسیار مؤثر دانست و گفت: نقش نمایندگان در پیشبرد برنامه‌ها بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است.
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به، تعیین استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی را یک فرصت استثنائی دانست و از همگان خواست در تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام نموده و با تعیین پروژه‌های خاص در ایجاد اشتغال تلاش نمایند و با تعیین اولویت‌ها بر طرح‌ها نظارت دقیق داشته باشند.
امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید به آسیب‌های اجتماعی همانند بیکاری، افزایش طلاق، گسترش مواد مخدر و غیره گفت: مردم مشکل دارند، جوانان مشکل ازدواج، اشتغال و مسکن دارند، بسیاری از جوانان و تحصیل‌کرده‌ها دنبال کار می-گردند و در هر خانه حداقل چند نفر بیکار وجود دارد، ما مسئول حل این مشکلات هستیم بنابراین باید تلاش کنیم و امروز سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال جوانان بالاترین عبادت است.
وی با اشاره به عملکرد شهرستان و استانی نمایندگان گفت: باید به صورت دسته‌جمعی منافع استان را دنبال کرد، در این راستا منافع حزبی، سیاسی و طایفه‌ای نباید مانعی برای خدمت‌رسانی به مردم گردد، هرچه در این نظام مقدس جمهوری اسلامی بتوانیم به مردم خدمت کنیم، آخرت خودمان را آباد کردیم و بیشتر از همه خودمان از آن بهره‌مند ‌می‌شویم.
آیت ا... میرعمادی با بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان بر ضرورت استفاده از جایگاه مجلس در تبدیل نمودن استعدادهای بالقوه به بالفعل گفت: نمایندگان با شناسایی توانمندی‌ها و انتقال آن به مسئولان و جذب اعتبار لازم با مشارکت مردم و سرمایه‌گذاران زمینه پیشرفت استان را فراهم نمایند.
 دیدار استاندار و نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه
با وحدت و انسجام بسیاری از موانع رفع می‌گردد
در این جلسه نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت همدلی و هم‌زبانی در بین نمایندگان استان و مسئولین در جهت رفع موانع توسعه استان اظهار داشت: بر این باوریم که اگر بین مسئولین استان انسجام لازم وجود داشته باشد بسیاری از موانع به‌راحتی رفع می‌شود.
آیت‌الله هاشم نیازی با بیان این که در این دوره، امید برای توسعه و آبادانی استان در بین مردم بیش از هر زمان دیگر است گفت: مردم به تغییرات امیدوارند و باید در سایه اتحاد، وحدت و خدمت به وقفه، پاسخ اعتماد و امیدواری مردم را داد.
وی با اشاره به عمق ارادت مردم استان به نظام اسلامی، دیدار با مقام معظم رهبری را خواسته دیرینه مردم استان دانست و بر لزوم پیگیری جمعی برای دیدار مرم استان با معظم له یا پیگیری برای سفر مقام معظم رهبری به استان تأکید کرد.
 
بیکاری و تأمین معیشت چالش‌های اصلی مردم لرستان هستند
استاندار لرستان در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود گفت: راه‌حل ایجاد اشتغال فعال کردن بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاری است.
"هوشنگ بازوند" ایجاد وحدت رویه در بین نمایندگان برای حل مشکلات استان را ابتکاری تأثیر گذار از سوی نماینده ولی‌فقیه در جهت حل مشکلات استان دانست و افزود: محدودیت‌های لرستان به حدی است که رفع آن‌ها تنها با همدلی و وفاق نمایندگان و مسئولان امکان‌پذیر است.
بازوند بیکاری و تأمین معیشت را چالش‌های اصلی مردم لرستان برشمرد و افزود با توجه به اصل 44 و ممنوعیت سرمایه‌گذاری دولت تنها راه برون‌رفت از این وضعیت جذب سرمایه‌گذار خارجی است.
استاندار لرستان الگو قرار گرفتن لرستان در اقتصاد مقاومتی را فرصت کم‌نظیری برای رفع موانع توسعه استان دانست و افزود: با نگاه فراگیر و همت بلند که امروز در بین نمایندگان استان و مسئولان به وجود آمده می‌توان از آن به عنوان فرصت برای رشد و آبادانی استفاده کرد.
 دیدار استاندار و نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه+ عکس
همه مسئولان در رفع بیکاری تلاش کنند
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با مهم دانستن این جلسه و تحقق عمده اهداف این نشست، بر انسجام نمایندگان و مسئولان تأکید کرد و گفت: همه مسئولین نظام باید در جهت رفع مشکلات استان به‌خصوص رفع مشکل بیکاری انسجام لازم داشته باشند
سردار "مرتضی کشکولی" برگزاری این جلسه را گامی مهم در جهت همدلی و توسعه استان دانست و گفت فرهنگ بسیار مهم است باید همچنان در اولویت باشد، ما نباید از مسائل فرهنگی غافل باشیم، باید برای رفع مشکلات و معضلات فرهنگی اقدام عملی صورت گیرد
وی افزود برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان در صورت تأمین اعتبار، بسیج آمادگی کامل دارد و در سال گذشته نیز اشتغال‌زائی فراوانی داشته است.
 
به اهمیت فرهنگ توجه شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه با بیان نقش حوزه‌های علمیه در انقلاب اسلامی و حل بسیاری از مشکلات از سوی علما و روحانیت گفت: امروز نیز حوزه‌های علمیه در گفتمان سازی پیرامون مسائل مختلف جامعه از جمله اقتصاد مقاومتی نقش اساسی دارند.
حجت‌الاسلام لطف‌الله حیات‌الغیب با اشاره به شرایط حساس جامعه بر اولویت قرار دادن فرهنگ در برنامه‌ها، خواستار ارتباط تنگاتنگ بین مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حوزه‌های علمیه شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین متقی نیا مسئول شورای سیاست‌گذاری بسیج استان بر حل مشکلات مردم به‌خصوص جوانان تأکید کرد و عنوان داشت باید اشتغال جوانان به عنوان یک موضوع بسیار مهم در دستور کار قرار گیرد و اگر این معضل برطرف شود شاهد کاهش چشم‌گیر آسیب‌های اجتماعی در سطح استان خواهیم بود.
 دیدار استاندار و نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه+ عکس
سخنان نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد
* در این دیدار صمیمی محمد بیرانوندی و محمدرضا ملکشاهی راد نمایندگان مردم خرم‌آباد و چگنی، الله یار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان، علاءالدین بروجردی و عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان، مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا، علی رستمیان نماینده مردم دلفان و سلسله، حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پل‌دختر و محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی حاضر بودند و صحبت‌هایشان را مطرح کردند؛ که خلاصه سخنان نمایندگان به شرح ذیل می‌باشد.
- توجه به بخش خصوصی و ضرورت جذب سرمایه‌گذاری برای توسعه استان
- نگاه فراگیر و رفتار عادلانه مسئولان در توزیع اعتبارات و امکانات
- تأکید بر وحدت، اتحاد و انسجام مسئولان در حل مشکلات مردم
- تهیه برنامه جامع و نقشه راه برای پیشرفت استان و تقسیم و تعیین وظایف هر یک از مسئولان جهت عملی کردن برنامه‌ها
- تلاش برای تحقق و عملی کردن درآمدهای استان و ضرورت بالا بردن درآمد سرانه مردم
- پیگیری دسته‌جمعی برای دریافت حق استان در سطح ملی از طریق مجلس و رئیس‌جمهوری
- تلاش جدی نمایندگان برای لحاظ کردن سرمایه‌گذاری دولت در استان لرستان در برنامه ششم برای جبران عقب ماندگی-ها
- پیگیری افزایش سهم تخصیص آب استان
- اجماع و اعلام آمادگی همگان بر اقدام عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان
- تلاش نمایندگان برای تعیین ردیف بودجه خاص در سال 1396 برای استان به خاطر برون‌رفت از مشکلات موجود
- تعریف پروژه مشخص در هر شهرستان به‌عنوان طرح‌های اقتصاد مقاومتی (برش شهرستانی اقتصاد مقاومتی)
- اولویت‌بندی نمودن طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و نظارت دقیق بر طرح‌ها و پروژه‌ها
- فعال کردن صنایع کوچک و متوسط در استان از طریق حمایت‌ها و ارائه تسهیلات لازم
 - سرمایه‌گذاری جدی و مشخص در امر گردشگری و طبیعت‌گردی لرستان، فراهم کردن زمینه‌های لازم برای اقامت بیشتر گردشگران
- توجه جدی مسئولان به مسائل فرهنگی و قرار دادن فرهنگ در اولویت برنامه‌ها و ضرورت پیوست بسته فرهنگی در فعالیت‌های عمرانی
- استفاده از ظرفیت بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی
- تقویت گفتمان اقتصاد مقاومتی و فرهنگ‌سازی در زمینه کار، تولید، سرمایه‌گذاری، صرفه‌جوئی، مصرف کالاهای داخلی و...
دیدار استاندار و نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه+ عکس
قابل ذکر است برپایی نماز جماعت ‌و ضیافت افطاری پایان‌بخش دیدار صمیمی نماینده ولی‌فقیه در لرستان با مقامات استان، نمایندگان استان در مجلس خبرگان و شورای اسلامی بود.

دیدار استاندار و نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه+ عکس

دیدگاه‌ها   

#1 لطیفی 1395-04-08 23:49
با سلام. بی شک اتحاد به هم پیوستگی و انسجام مدیریت ارشد استان نقش ویژه در رشد وپیشرفت لرستان ثروتمند دارد همچنین منافع مردم بر منافع فردی جناحی و حزبی ارجعیت دارد و باید سر لوحه فعالیت های مسئولین باشد . موفق باشید.
نقل قول کردن
#2 شهروندخرم آبادی 1395-04-09 10:52
قرارگرفتن آقایان ملکشاهی وبیرانوندکنارهم باعث خوشحالیه البته اگراتفاقی نباشه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا