یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

به رسمی چند ساله و در اولین ساعات تحویل سال نو، جمعی از هنرمندان، ورزشکاران، مسوولین، اهالی رسانه و مردم قدرشناس خرم‌آباد خود را به سرای سالمندان صدیق رساندند و سال جدید را در کنار سالمندان آغاز كردند.
به گزارش پایگاه خبری یافته، دقایقی پس از تحویل سال 1396 هجری شمسی، جمعی از هنرمندان، فرهیختگان و مردم نیک‌اندیش خرم‌آباد، به‌رسم چند سال اخیر و با هدف ترویج فرهنگ تکریم بزرگ‌ترها، در جمع صمیمی سالخوردگان سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد حاضر شدند و با دلجویی از آن‌ها، فرا رسیدن سال نو را با اهدای گل و شیرینی تبریک گفتند.
حضور این فرهیختگان در کنار پیران سال‌خورده، حاوی این پیام بود که سالمندان ستون انکارناپذیر جامعه و خانواده‌اند و حفظ حرمت و ارزشمندی این ستون‌های استوار، ضامن سلامت خانواده و جامعه است؛ لذا این حریم‌ها هرگز نباید شكسته شوند.
اجرای نمایش طنز، اجرای زیبای موسیقی توسط هنرمندان لرستانی، شعرخوانی و ... از برنامه‌هایی بود که لبخند رضایت را بر لب‌ سالمندان و حاضرین نشاندند و لحظات شاد و به یادماندنی را برای همه‌ به یادگار گذاشتند.
 
دو نکته:
از آن که بیم داریم نام عزیزی از قلم بیفتد لذا از ذکر نام حاضرین و هنرمندان خودداری می‌کنیم، بی‌شک این فرهیختگان با جان‌ودل آمدند تا سفارش دین را جامع عمل بپوشانند و بر اساس سفارش خدای متعال در آیه 23 سوره اسرا رفتار کنند که می‌فرماید: "جز او را نپرستید و بر پدر و مادر نیکویی کنید، اگر یکی از آنان یا هر دو به سنین کهولت و سال‌خوردگی رسیدند، زنهار کلمه‌ای که رنجیده‌خاطر شوند، نگویید و کمترین آزار به آنان نرسانید و با آن‌ها با اکرام و احترام سخن بگویید".
و دوم اینکه: به‌منظور حفظ حرمت سالمندان عزيز، از انتشار تصاویر آن‌ها خودداری شد.
 
در پایان جا دارد یک خسته نباشید به کارکنان موسسه خیریه صدیق گفت؛ کسانی که با دلسوزی تمام، تلاش می‌کنند تا کوتاهی‌ خواسته یا ناخواسته دیگران را جبران کنند و شرایط خوبی برای ادامه زندگی سالمندان فراهم کنند.
امید که برنامه‌های این‌چنینی برای حضور در کنار سالمندان ادامه داشته باشد و همچون سال‌های گذشته و در مناسبت‌های مختلف در کنار این عزیزان باشیم.

به رسمی چند ساله و در اولین دقایق بعد از تحویل سال فرهیختگان لرستان به دیدار سالمندان رفتند+  تصاویر

خبر و عکس: نرگس حافظی

دیدگاه‌ها   

#1 شهرام 1395-12-30 20:45
آفرین
نقل قول کردن
#2 خرم آبادی 1395-12-30 23:24
کارخوبیه دستتون دردنکنه خبرنداشتیم وگرنه میومدیم
نقل قول کردن
#3 ن.ر 1396-01-01 01:52
احسنت آفرین دمتون واقعا گرم
نقل قول کردن
#4 علیرضا 1396-01-02 22:13
توی این عکسها که ایچ سالمندی به چشم نمیخوره
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا