یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: ارتباط اعضای این کانون با نویسندگان موجب پیشرفت استان می‌شود.
به گزارش خبرنگار یافته، «محمدجواد محمدی» در جریان بازدید جمعی از فرهیختگان لرستانی از شهر کتاب خرم‌آباد که صبح امروز برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی از یار مهربان به عنوان روح بشر یاد کرد و اظهار داشت: خانواده‌ها باید فرزندان خود را از همان اوان کودکی به کتاب‌خوانی عادت دهند؛ چرا که کتاب از تمام دوستان کودک با وفاتر است و در زمان ناراحتی نه تنها به کودک پشت نمی‌کند بلکه آغوش مهربان خود را به روی او می‌گشاید.
وی به بازدید اعضای پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از شهر کتاب خرم‌آباد اشاره و اضافه کرد: جا دارد از نویسندگان بنامی چون هوشنگ رئوف، بهرام سلا‌ح‌ورزی، علی‌مردان عسگری عالم، کرم‌رضا تاج‌مهر و احمد بیرانوند به خاطر این‌که دعوت کانون را برای حضور در این محفل قبول کردند قدردانی نمایم.
مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان ادامه داد: همچنین شایسته است قدردان زحمات دست‌اندرکاران شهر کتاب خرم‌آباد از جمله «حسام والی‌زاده» و «محسن شفیع‌زاده» باشیم که با رویی گشاده از اعضای این کانون به گرمی استقبال کردند.
«محمدی» خطاب به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: انتظار دارم با نویسندگان و اهالی قلم ارتباط برقرار و از دانش و تجربیات این عزیزان استفاده کنید تا دیگر شاهد گوشه‌گیر شدن این قشر فرهیخته جامعه نباشیم.
وی در پایان سخنان خود از والدین خواست فرزندان کودک و نوجوان خود را به عضویت کانون پرورش فکری استان لرستان درآورند تا موجب شکوفایی استعدادهای بالقوه فرزندانشان شوند.


 
ترویج فرهنگ مطالعه یکی از برنامه‌های کانون پرورش فکری است
کارشناس مسئول فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: یکی از برنامه‌های این کانون ترویج فرهنگ مطالعه است.
آفرین پنهانی نیز در این بازدید با تبریک خطاب به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: سفیران، قاصدک‌های دانایی و آگاهی برای خانواده‌هاوهمسالان خود در مدارس هستند. انتظار داریم شما «شهر کتاب» را به بعنوان فضایی دوست داشتنی به دیگران معرفی کنید.
 
کتاب؛ بهترین دوست کودکان
نویسنده مجموعه شعر «نبض گلوی تاک»، کتاب را بهترین دوست کودکان دانست.
هوشنگ رئوف که یکی از میهمانان ویژه بازدید اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از شهر کتاب خرم‌آباد بود از کتاب به عنوان بهترین دوست کودکان یاد کرد و اظهار داشت: افراد کتاب‌خوان اجتماعی‌تر و موفق‌تر از سایر افراد هستند.
وی از مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان به عنوان مدیری فرهنگ‌دوست و مردمی یاد کرد و خطاب به اعضای این کانون گفت: از فرصتی که داریدنهایت استفاده را ببرید؛ چون زمانی به سن ما می‌رسید غصه می‌خورید که چرا با کتاب دوست نبودم و لحظه‌های خود را از دست دادم.
 
علاقه به مطالعه موجب پیشرفت‌ام شد
نویسنده کتاب «طنز عالمانه»، علاقه به مطالعه را عامل پیشرفت در عرصه‌ی نویسندگی و پژوهشگری خود عنوان کرد.
«علی‌مردان عسگری عالم» نیز در این بازدید خطاب به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: شما در عصری زندگی می‌کنید که از نعمت کتاب، آگاهی، اخبار و... بهره‌مند شده‌اید و به سهولت می‌توانید از این نعمات بهره‌برداری کنید و به دانش و علم خود بیفزاید.
وی به شرایط بحرانی زندگی در زمان‌ کودکی و نوجوانی خود اشاره و اضافه کرد: در آن دوران ما از نعمت برق، گاز، آب شرب، جاده امن و... بی‌بهره بودیم؛ اما این موارد سبب جدایی ما از دانستن و مطالعه نشد.
این پژوهشگر ادامه داد: آن دوران روزنامه‌ی تاریخ گذشته می‌خواندم و علاقه به مطالعه موجب پیشرفت‌ام شد و افتخار می‌کنم امروز در کنار شما کودکان و نوجوانان کتاب‌دوست هستم.
عسگری عالم در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: کودکان و جوانان امروز بهتر از گذشتگان خود می‌توانند در تمامی عرصه‌ها پیشرفت داشته باشند؛ چرا که همه چیز برای‌شان فراهم است و تنها بایستی بهره‌بردار خوبی باشند.

 
اگر می‌خواهید فراموشی نگیرید، کتاب بخوانید
پیشکسوت روزنامه‌نگاری لرستان عنوان کرد: اگر می‌خواهید در آینده دچار فراموشی نشوید، کتاب بخوانید.
«بهرام سلاح‌ورزی» نیز در این مراسم خطاب به اعضای پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: جهان آینده از آن شماست و مطمئن باشید سرنوشت کشور و دنیا را شما تغییر می‌دهید؛ چرا که پویا هستید و از داشتن مربیان و والدین باسوادی بهره مندید.
وی به فواید مطالعه‌ی روزانه اشاره کرد و بیان داشت: خواندن و یادداشت کردن مشاهدات جالب امروزتان موجب می‌شود تا فردایی زیباتر داشته باشید.
این نویسنده در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: کسانی که مطالعه دارند بهتر از سایر افراد دیگران را درک می‌کنند و در آینده هم از شغل و زندگی بهتری برخوردار خواهند بود.
 
بهترین هدیه برای سفیران دانایی «کتاب» است
یکی دیگر از شاعران و محققان حاضر در این مراسم از کتاب به عنوان بهترین هدیه برای سفیران دانایی یاد کرد.
«احمد بیرانوند» به عنوان «سفیران دانایی و آگاهی» که برای اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در نظر گرفته شده است اشاره کرد و گفت: سفیر به کسی می‌گویند که قرار است پیغام یا خبری را به شخص یا اشخاصی منتقل کند، اما سفیر آگاهی همواره منتقل کننده‌ی خبر خوب برای دیگران است.
وی از کتاب به عنوان بهترین هدیه برای سفیران دانایی یاد کرد و خطاب به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: الان همه‌ی ما در محلی گرد آمده‌ایم که جز کتاب خبری از چیز دیگری نیست و هر کس بخواهد هدیه‌ دهد جز کتاب هدیه‌ای نمی‌دهد پس سعی کنید خوانشگر و مطالعه‌گر خوبی باشید.
 
کرم رضا تاج مهر نویسنده ی نام آشنای لرستانی نیز ضمن تبریک هفته ی کتاب و کتابخوانی، به پرسش ها و دغدغه های کودکان و نوجوانان پاسخ داد و گفت: انتظارات و خواسته های شما نسبت به چگونگی لذت بخشی داستان هایی که خوانده اید و نگاه انتقادی که به آثار مناسب خودتان دارید رسالت ما را سنگین تر کرد.
وی افزود بچه ها هم از دانایی و هم درک خوبی از آن چه خوانده اند دارند و این بسیار مایه ی خرسندی ست.
بر اساس این گزارش محسن شفیع‌زاده به نمایندگی از شهر کتاب خرم‌آباد به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان که در آغاز هفته‌ی کتاب و کتابخوانی از این مجموعه بازدید به عمل آورند پنجاه جلد کتاب‌ اهدا نمود.
شایان ذکر است به همت مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان، اعضای این کانون به همراه جمعی از نویسندگان، شاعران، محققان و پژوهشگران نام آشنای هم‌استانی از شهر کتاب خرم‌آباد بازدید کردند.
 
عکس و خبر: سمیه روزبهانی‌

دیدگاه‌ها   

#1 آنیتا 1395-08-24 17:43
ده سال از ساخت کتابخانه یک طبقه مرکزی خرم آباد میگذرد اما همچنان نیمه تکمیل است.
خرم آباد هیچ فرهنگسرایی ندارد.
خرم آباد فقط پنج کتابخانه کوچک دارد
نقل قول کردن
#2 رضا 1395-08-24 20:57
تقدیر وتشکر از مدیریت وکارکنان کانون کودکان ونوجوانان
نقل قول کردن
#3 اکبری 1395-08-24 20:59
کتابخانه های لرستان هنوز بدون مدیره...
چند هفته و چند سال دیگه باید بدون مدیر باشه کتابخانه های استان
نقل قول کردن
#4 امید 1395-08-24 23:22
درود بر استاد پنهانی
نقل قول کردن
#5 اسدی 1395-08-24 23:32
با سلام و خسته نباشید
به جمعی کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در جهت رشد فعالیعتهای فرهنگی ،هنری و ادبی استان عالی کار می کنند انشاالله همیشه موفق و پیروز باشند..
نقل قول کردن
#6 برومند 1395-08-25 19:41
کتابخانه مرکزی خرم آباد که تنها یک طبقه دارد کی تکمیل میشود؟دوازده سال گذشت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا