یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور که روز جمعه ۱۴ آبان ‌ماه با حضور بیش از ۹۰۰ رسانه در قالب ۶۰۰ غرفه با شعار" شفافیت و صداقت" در مصلای تهران آغاز به کار کرده، روزهای میانی خود را سپری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری یافته، در این نمایشگاه 40 روزنامه، 13 خبرگزاری، 23 رسانه در حوزه دین و اندیشه، 86 رسانه در حوزه فرهنگ و هنر، 96 پایگاه خبری و هفته‌نامه سیاسی و اجتماعی، 79 رسانه با محوریت خانواده و 11 عنوان نشریات تخصصی کودکان حضور دارند.
 یک بخش تازه نیز در نمایشگاه امسال حضور دارد. سایت عقیق  که با چاپ یک برنوشته (بنر) بزرگ به شکل دیوار و نصب آگهی‌های ترحیم شهدای حرم روی آن میزبان بازدیدکنندگان و خانواده‌های این شهدا می‌باشد و گوشه‌ای از آن نیز حجله‌ای که عکس یک شهید مدافع حرم به آن نصب شده است، قرار دارد.
این غرفه هر روز میزبان یکی از خانواده شهدای مدافع حرم است که بازدیدکنندگان می‌توانند با حضور در آنجا علاوه بر ملاقات حضوری با خانواده‌های این مدافع شهیدان، به روایات آن‌ها نیز گوش فرا دهند."
برگزاری هر روزه کارگاه‌های آموزشی مطبوعات با حضور اساتید این حوزه، نشست‌های خبری مسئولین، تالارهای گفتگو، حضور «سیلوِرمن»ها و...  حال و هوای پویاتری را به فضای نمایشگاه، بخشیده است.
 همچنین تعبیه ایستگاه مجلات اهدایی، نشیمن‌گاه‌ها و رستوران‌هایی برای استراحت بازدیدکنندگان و ون‌هایی برای راحتی رفت آمد افراد از درب مترو تا محل نمایشگاه، از امکانات خوب جانبی نمایشگاه امسال می‌باشد.
علی‌رغم نکات مثبت فوق اما امسال خبری از رسانه‌های محلی لرستان در نمایشگاه نیست. در این بین اداره کل ارشاد اسلامی لرستان تنها نماینده استان در این رویداد است که غرفه آن ( راهرور 21) نیز حال و هوای نه‌چندان خوبی را سپری می‌کند. 
طراحی و  آرایه‌گری (دکوراسیون) نه‌چندان جالب، چینش بد و عدم معرفی درست نشریات و پایگاه‌های خبری محلی، عدم حضور فعال خانه مطبوعات استان و ... ازجمله  ضعف‌های اساسی موجود می‌باشد. مشکلاتی که محصول دیروز و امروز نیست و مدت‌هاست فضای رسانه‌ای استان گریبان گیر آن شده است.
این نمایشگاه که مهم‌ترین رویداد اهالی رسانه می‌باشد، فرصتی مغتنم برای تعامل، انتقال تجارب و اندیشه‌ها، معرفی اهداف موردنظر رسانه و... است که با برنامه‌ریزی درست، مطبوعات استان می‌توانست از آن بهره ببرد اما متأسفانه امسال نیز این امر میسر نشد.
از دست دادن این‌گونه رویدادها خود بی‌شک سبب منزوی و محدود شدن سطح آگاهی و کیفی روابط عمومی رسانه استان می‌شود. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز به‌عنوان متولی امر، در این حوزه نقش ضعیفی را ایفا نموده که در صورت تداوم و همچنین حل مشکلات ریشه‌ای، سطح کیفی رسانه‌ها روز به روز تنزل خواهد نمود.
باشد که سال‌های آتی با برنامه‌ریزی بهتر و هدف‌دارتری در این رویداد حضور یابیم.


حال ناخوش لرستان در نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های کشور

پایگاه خبری گلونی (ثبت شده در استان تهران) حضور فعالی در این نمایشگاه داشت.
 
گزارش و عکس: نرگس حافظی


توضیح:
 سال 94 نشریه کاسیت تنها نشریه از لرستان بود که در بخش نشریات عمومی به‌صورت مستقل در نمايشگاه شركت كرده است و موفق شد در پایان در جمع تقدیرشدگان قرار گیرد.

دیدگاه‌ها   

#1 بختیاری 1395-08-19 09:52
سلام چرا؟ چه دلیلی داشته؟ کارشناسان خوب است بررسی کنند .
نقل قول کردن
#2 خرم آبادی 1395-08-19 11:09
همیشه لرستان ناخوشه ما همیشه عقبیم پس این مسئولین چکارمیکنن
نقل قول کردن
#3 محمدی نسیم دلفان 1395-08-19 12:15
دوستان گرامی ، شک نداشته باشید تا حضور این مسئول پر حاشیه و سیاست زده در این اداره کل جا خوش کرده باشد هیچ اتفاق خوش آیندی برای فرهنگ و هنر و همچنین مطبوعات این استان نخواهد افتاد.
متاسفانه بزرگان مطبوعات و فرهنگ این استان هم سکوت مصلحت آمیز اختیار کرده اند.
نقل قول کردن
#4 محمد 1395-08-19 14:43
سلام برنگارنده وصاحب امتيازاين پايگاه خبري آيا خودشما هم بعنون غايبين اين نمايشگاه محسوب نمي شوي؟مگرنه انكه گفته اندسوزني به خودت بزن جوال وزي به ديگران وقتي استان ما فرهنگ رسانه داري راهم ندارد اداره ارشاد چكاركند؟وقتي كه يك هفته بايستي وقت گذاشت تارسنه هانمونه ي ازروزنامه يانشريه خدراجهت نمايش دراختيارمسئولين جهت شركت دادن درنمايشگاه قراردهند آيا مگرجزاين مي شودانتظاري داشت.روزنامه هاي مافقط براي چاپ آگهي چپاول پول ادارات برپاهستند.وگويا هيچ رسالت ديگري هم ندارند.پايگاهاي خبري هم جزتخريب مسئولين وحتي عامه مردم رسالت اصلي خودكه خوي پرسش گري ومطالبه حق مردم هست رابه فراموشي سپره اند پس لطفا همان افرادي هم كه حداقل به خودقبول زحمت داده ودراين نمايشگاه شركت كرده ونام استان رازنده نگهداشته اند تخريب نفرماييد .جاداشت رسانه هاپول خرج مي كردند وغرفه مي گرفتند وحضورپررنگ خودرابعنوان نماينده استان نميان مي نمودند اماافسوس ازاين مردم كه فقط مي تازند اكجا خدامي داند
-----
توضیح یافته در خصوص علت شرکت نکردن این پایگاه خبری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در تهران:

با تشکر از شما خوانندگان گرامی که علت این غیبت را پرسیده بودند،
لازم است به عرض برسانیم که پایگاه خبری یافته یک رسانه مستقل است و از نظر مالی و غیر مالی به هیچ نهاد و موسسه‌ای وابسته نیست و به علت این که هیچ درآمدی ندارد، لذا هزینه‌های مربوطه از طرف مدیران این پایگاه پرداخت می‌شود.
شرکت در نمایشگاه مطبوعات مستلزم پرداخت هزینه‌هایی چون اجاره غرفه، غرفه آرایی، تهیه ملزومات، اسکان غرفه داران، پذیرایی و ایاب و ذهاب است. از آنجا که این پایگاه هیچ منبع مالی جهت تامین هزینه‌های شرکت در این نمایشگاه ندارد، لذا از حضور در این نمایشگاه خودداری شد.
این پایگاه حتی اگر 50 درصد هزینه‌هایش را دستگاه‌های مربوطه تأمین می‌کردند، در نمایشگاه شرکت می‌کرد.
نقل قول کردن
#5 ل مثل لر 1395-08-19 18:58
یه دفعه تو دلمون موند لرستان بدون دردسر مدرن باشه.انگار ما اگه پیشرفته.بزرگ.و خوب باشیم کار بدی انجام دادیم.یه کم لطفا افکار عمومی ایران رو تغییر دهید چطور میخوا کشور داری کنید.
نقل قول کردن
#6 مهران# 1395-08-20 09:21
ایشاله سال بعد هرچندیافته این چندروزو فعال بودین درسته غرفه نداشتین ولی تشکر از اطلاع رسانیون
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا