یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

ارتفاعات سفیدکوه خرم‌آباد عصر امروز دچار حریق شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، عصر جمعه 4 تیرماه آتش بخش‌هایی از ارتفاعات سفیدکوه خرم‌آباد (جنب سازمان بازنشستگان) در محدوده خیابان جانبازان را در بر گرفت.
خبرنگار یافته که از اوایل آتش‌سوزی در محل حاضر بود گزارش می‌دهد که آتش از بخش‌هایی ابتدایی کوه آغاز و به‌سرعت به سمت ارتفاعات کشیده شد.
دقایقی بعد از آتش‌سوزی، ماشین‌های آب‌پاش و عوامل امدادی و اطفاء حریق در محل حاضر شدند؛ اما به علت سرایت سریع آتش به ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور، عملا"ماشین‌های آب‌پاش نظاره‌گر این اتفاق شدند و کاری از دستشان ساخته نبود.
همچنین نیروهایی که در محل حاضر بودند، کمتر از تعداد انگشتان دست بودند و با ابتدایی‌ترین ابزار به خاموش کردن آتش به روش سنتی پرداختند.
این آتش‌سوزی که حدود دو ساعت به طول انجامید، حدود ساعت 17 به طور کامل متوقف شد، اما نیروهای امدادی تا ساعتی پس از خاموش شدن آتش و جهت پیشگیری از شعله‌ور شدن مجدد حریق، در محل حاضر بودند که این اقدام جای قدردانی دارد.
مشاهدات عینی خبرنگار یافته حاکی است که به نظر می‌رسد هنوز آمادگی لازم جهت مهار آتش‌سوزی‌های بزرگ‌تر در نهادهای مربوطه وجود ندارد و مانورهایی که طی ایام اخیر توسط این نهادها برگزار شده، نتیجه لازم را در پی نداشته است، زیرا این اتفاق در داخل شهر رخ داد و نباید آتش به این سرعت، گسترش می‌یافت.
قابل ذکر است که با توجه به بارندگی‌های خوب در سال جاری، مناطق جنگلی و کوهپایه‌ای استان از گیاه پوشیده شده و با توجه به شروع فصل تابستان، لازم است به نحو جدی برای مقابله با آتش‌سوزی برنامه‌ریزی شود. اين در حالي است كه اكثر دستگاه‌هاي استان طرف ایام اخير اقدام به برگزاري مانورهاي گسترده مقابله با آتش‌سوزي كرده‌اند، اما بايد دانست مانور با ميدان واقعي عمل بسيار تفاوت دارد و عيار كار در مواقع آتش‌سوزي این‌چنینی سنجيده و مشخص مي‌شود.
بخش‌هایی از مراتع سفیدکوه خرم‌آباد در آتش سوخت/ مانورها کارساز نبوده استبخش‌هایی از مراتع سفیدکوه خرم‌آباد در آتش سوخت/ مانورها کارساز نبوده استبخش‌هایی از مراتع سفیدکوه خرم‌آباد در آتش سوخت/ مانورها کارساز نبوده استبخش‌هایی از مراتع سفیدکوه خرم‌آباد در آتش سوخت/ مانورها کارساز نبوده است
خبر و عکس: عبدالرضا قاسمی

دیدگاه‌ها   

#1 شهروندخرم آبادی 1395-04-04 23:47
احتمالا محیط زیست معتقدن که این آتش سوزیاکارداعشه .شایدم معتقدن که اثرات تحریمه.شایدم مقصردولت قبله.شایدم افراطیون.خلاصه کلامحیط زیست ودولت محیط زیست بی تقصیره.یاعلی
نقل قول کردن
#2 متین مسعودی 1395-04-05 13:43
چقدر مردم برا این نهال ها زحمت کشیده بودند وای از دست این مدیران بی خیال ما
نقل قول کردن
#3 نوریان 1395-04-05 14:00
درود بر چشمان تیز بین یافته
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا